Szpak znów strzela dla Avii! Podopieczni Dominika Bednarczyka ograli Tomasovię

Bardzo ciekawy sparing obejrzeli w środowe popołudnie kibice w Świdniku. Tamtejsza Avia przegrywała do przerwy z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:3, by ostatecznie zwyciężyć 4:3. Jedną z bramek dla III-ligowca strzelił… Damian Szpak, który powrócił na Lubelszczyznę po testach w Gwardii Koszalin i Stali Stalowa Wola. Dla ekipy Marka Sadowskiego trafił m.in. sprawdzany napastnik z Ukrainy.

KOMENTARZE TRENERÓW

Dominik Bednarczyk: Za nami kolejna gra kontrolna w formie mocniejszej jednostki treningowej. Przez cały tydzień mamy obóz dochodzeniowy, przyszła kulminacja zmęczenia i chłopaki to czują. Widać, że poruszamy się z inną prędkością. Założyliśmy sobie pewne rzeczy, oczywiście były błędy, ale było też parę pozytywów. Ten sparing zaliczam do udanych. Testowany napastnik (Damian Szpak – przyp. red.) wypadł przyzwoicie. Myślę, że dojdziemy do porozumienia i nas wzmocni. Dlaczego nie było Kacpra Drelicha, Krystiana Michalaka i Mateusza Lusiusza? Mamy delikatne problemy z klubami, które zarządzają ich kartami zawodniczymi. Próbujemy to załatwić polubownie, lecz sprawy techniczne nie pozwalają tego przeskoczyć. Czekamy na rozwój wydarzeń. Czy chcemy pozyskać całą trójkę? Dwóch na pewno. Rozstaliśmy się z Patrykiem Boksińskim. Szukamy młodzieżowca na lewą stronę, a nie na prawą, gdzie o skład rywalizuje już kilku piłkarzy.

Marek Sadowski: W tym sparingu zobaczyliśmy, jak szybko można grać w piłkę. W zasadzie ani razu nie byliśmy na pełnowymiarowym boisku i zanim się zorientowaliśmy, o co chodzi, minął kwadrans, ale potem już było dobrze. Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w pierwszej połowie. Podeszliśmy wysoko do rywala i na niewiele pozwalaliśmy Avii. W drugiej odsłonie było już trochę gorzej. Ponownie testowaliśmy dwóch Ukraińców. Obaj wypadli przyzwoicie i zostają z nami do soboty. Po kolejnym meczu kontrolnym podejmiemy decyzję w ich sprawie, bo musimy zobaczyć, czy nas na nich stać. Co do Piotra Waśkiewicz, to jestem pewny, że dogadamy się z Huczwą Tyszowce w sprawie jego pozyskania.

NASTĘPNE SPARINGI

Avia swój kolejny sparing rozegra 10 lutego o godzinie 11:30. W Świdniku rywalem III-ligowca będzie Sokół Sieniawa. Tomasovia 10 lutego o godzinie 11:00 w Zamościu zmierzy się z tamtejszym Hetmanem.

Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:3 (2:3)
Bramki: Krystian Mroczek 5′, Piotr Prędota 21′, 89′, Damian Szpak 81′ – zawodnik testowany II 3′, Marcin Żurawski (rzut karny) 35′, 44′

Avia: Wójcicki (46′ Piotrowski) – Wrzesiński (46’ Kazubski), Kołodziej, Głaz, Barański – Wołos (46’ Maluga), Czułowski (76′ Wołos), Mroczek (66’ Wójcik), Nowak (61′ zawodnik testowany) – Prędota, Białek (46’ Szpak).

Tomasovia: Waśkiewicz – Szuta, Karwan, Smoła (46′ Piatnoczka), Kłos (46′ Łeń) – Żurawski, Karólak (46′ Krosman), Skiba (46′ Staszczak), Towbin (46′ Baran) – zawodnik testowany I (46′ Żerucha), zawodnik testowany II (46′ Mruk).

fot. Monika Sidorowska