Tabela spłaszczona jak nigdy. Czas na 15. kolejkę III ligi

Tabela spłaszczona jak nigdy. Czas na 15. kolejkę III ligi

Po 14. kolejkach rozgrywek grupy IV III ligi lider tabeli Soła Oświęcim ma tylko sześć punktów przewagi nad dziewiątymi w stawce Orlętami Radzyń Podlaski. Lokatę niżej od podopiecznych Damiana Panka sklasyfikowane jest Podlasie Biała Podlaska, które ma na swoim koncie zaledwie trzy oczka więcej od przedostatniej Unii Tarnów. Jak będzie wyglądała tabela po 15. serii spotkań?

Jeden z faworytów do awansu zawita do Białej Podlaskiej. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski od kilku lat bezskutecznie puka do II-ligowych bram. Czy w tej kampanii podopieczni Tadeusza Krawca w końcu dopną swego? O sile pomarańczowo-czarnych decydują doświadczeni Tomasz Persona i Łukasz Jamróz. Ważne role odgrywają też zawodnicy doskonale znani kibicom z województwa lubelskiego jak Władysław Kudriawcew, czy Konrad Zacharski. Defensywa Podlasia powinna zwrócić szczególną uwagę na bramkostrzelnego obrońcę Michała Janika (cztery gole), który w KSZO gra na zasadzie wypożyczenia z Radomiaka Radom. Bialczanie z pewnością nie stoją na straconej pozycji. Większe szanse na zwycięstwo daje się ekipie z województwa świętokrzyskiego, ale jedenastka Miłosza Storto w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrała.

Z zespołem ze ścisłej ligowej czołówki zmierzy się też Avia Świdnik. Żółto-niebiescy pojadą do Rzeszowa, gdzie przyjdzie im rywalizować z tamtejszą Resovią. “Pasiaki” swoją wartość udowodniły ostatnio w Radzyniu Podlaskim, gdzie wygrały z ekipą Damiana Panka 2:1. W drużynie z Wyspiańskiego strzelanie bramek spoczywa na barkach czwórki: Bartłomiej Buczek (sześć goli), Paweł Hass, Szymon Kaliniec, Przemysław Pyrdek (wszyscy po trzy trafienia). Pełni swoich umiejętności nie zaprezentował jeszcze pozyskany latem z Radomiaka Radom David Kwiek. W stolicy Podkarpacia w tym sezonie wygrała tylko Soła Oświęcim. Czy Avia pójdzie śladem zespołu Sebastiana Stemplewskiego?

Unia Tarnów w kampanii 2017/2018 prezentuje się słabo. Po 14. kolejkach podopieczni Daniela Bartkowskiego sklasyfikowani są na przedostatnim miejscu w tabeli. Latem biało-niebieskich opuścił Łukasz Popiela, który w ostatnich latach odgrywał ważną rolę w formacji ofensywnej ekipy z Małopolski. 32-latek w tym sezonie strzela bramki dla Wiślan Jaśkowice, a w Tarnowie próżno szukać jego następcy. Wciąż skuteczny jest Krzysztof Wrzosek (pięć goli), ale to zbyt mało, by poprawić wyniki Unii. W sobotę do “Jaskółczego Gniazda” zawita Chełmianka Chełm, która na wyjazdach praktycznie nie przegrywa. Artur Bożyk nie może też narzekać na sytuację kadrową. Po kontuzjach do formy wracają bowiem Michał Kowalczyk, Przemysław Kwiatkowski i Jakub Niewęgłowski.

Czas na wielki rewanż na Arenie Lublin! 11 czerwca 2017 roku żółto-biało-niebiescy przegrali w Radzyniu Podlaskim z Orlętami 1:4, tracąc tym samym niemal wszystkie szanse na uzyskanie promocji do II ligi. Przypomnijmy, że była to pierwsza ligowa porażka lublinian pod wodzą Marcina Sasala. Piłkarze Motoru to spotkanie pamiętają do dziś i w sobotę zrobią wszystko, by wymazać je z pamięci. Po wpadce w Wólce Pełkińskiej (porażka 0:1) nastroje w ekipie z Koziego Grodu są, delikatnie mówiąc, nie najlepsze. Na pojedynek z biało-zielonymi do osiemnastki meczowej wróci Patryk Słotwiński. Po czerwonej kartce obejrzanej w konfrontacji z Chełmianką Chełm pauzował będzie Julien Tadrowski, a czwarte “żółtka” w sezonie nie pozwalają na występ Szymonowi Kamińskiemu i Kamilowi Oziemczukowi. Damian Panek nie może liczyć na wciąż kontuzjowanego Rafała Borysiuka.

ROZKŁAD JAZDY III-LIGOWCÓW Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (4 listopada, 13:00)
Resovia – Avia Świdnik (4 listopada, 13:00)
Unia Tarnów – Chełmianka Chełm (4 listopada, 14:00)
Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski (4 listopada, 17:00).