Tomasovia zremisowała z KSZO w meczu towarzyskim

Tomasovia zremisowała z KSZO w meczu towarzyskim

Tomasovia Tomaszów Lubelski rozegrała swój drugi mecz kontrolny przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Zwierzyńca. Starcie z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zakończyło się bramkowym remisem, po trafieniach w końcówce. − Widoczne są pewne podobieństwa z meczu z Hetmanem Zamość, choć tym razem było już nieco lepiej w naszym wykonaniu. Jednak najbardziej jestem zadowolony z reakcji zespołu po straconej bramce. Straciliśmy ją w podobnym czasie, jak w pierwszym spotkaniu, lecz zareagowaliśmy w zupełnie inny sposób. Ruszyliśmy do przodu, wyszliśmy wyżej pressingiem, dzięki czemu zdobyliśmy bramkę i mieliśmy jeszcze jedną sytuację na koniec. Widzę dużo pozytywów, ale trzeba pamiętać, że są to sparingi, gdzie wypracowujemy jakiś styl gry. Mniej koncentrujemy się na wynikach i na rywalach. Zmierzyliśmy się z drużyną III-ligową, która może nieco nas zlekceważyła i trzeba też wziąć to pod uwagę, ponieważ w ligowym starciu pewnie wyglądałoby to trochę  inaczej. Mimo to mecz nie był zamknięty i było w nim sporo sytuacji. Więcej miało ich KSZO, choć także odpowiedzieliśmy trzema, czterema bardzo dobrymi okazjami do strzelenia bramki. Ponadto w dalszym ciągu testujemy piłkarzy. Stoper jest tym samym zawodnikiem, który zagrał z Hetmanem i myślę, że to sprawa praktycznie sfinalizowana. Dopóki nie podpisze umowy, nie będziemy podawali jego nazwiska. Drugi gracz testowany jest nowy i trenuje z nami od poniedziałku. Oceniam jego występ pozytywnie i uważam, że gdy damy mu trochę czasu na popracowanie z zespołem to będzie dla niego bardzo przydatny. Po analizie zadecydujemy, czy pojadą z nami na obóz w piątek. Aktualnie z nikim więcej nie prowadzimy rozmów. Jeżeli jednak na rynku pojawi się zawodnik, który byłby w stanie poważnie nas wzmocnić, to działacze pewnie zgodziliby się na taki ruch i pomogliby go pozyskać. Wydaję mi się jednak, że trzeba przeczekać, aż III liga przebierze rynek transferowy i dopiero wtedy będziemy mogli liczyć na kogoś konkretnego − mówi Paweł Babiarz.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z Sokołem Sieniawą (Sieniawa 20 lipca, 10:30).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 78′ − Wojciech Gęborys 82′

Tomasovia: Krawczyk − Piatnoczka, D. Szuta, zawodnik testowany I, Łeń − Żerucha, Towbin, Turewicz, Smoła, zawodnik testowany II − Rataj. Ponadto grali: Pleskacz, Błajda, Gęborys, Witkowski, Krosman, J. Szuta.

KSZO: Lipiec − D. Cheba, Mężyk, Miłek, Ziółkowski − Bełczowski, Imiołek, Burzyński, zawodnik testowany I, Kapsa − Chałas.

fot. Tomasz Tomczewski