Tomasz Ciećko nowym piłkarzem Resovii

Występująca na co dzień w III lidze lubelsko-podkarpackiej Resovia Rzeszów zbroi się przed rundą wiosenną. Właśnie jej szeregi wzmocnił wychowanek Tomasovii Tomaszów Lubelski – Tomasz Ciećko.

Kilka dni temu informowaliśmy na łamach naszego portalu, że urodzony w Tomaszowie Lubelskim piłkarz rozwiązał kontrakt z drugoligową Siarką Tarnobrzeg i niemal od razu rozpoczął przygotowania z Resovią Rzeszów. Wczoraj Tomasz Ciećko podpisał już umowę z ekipą z Podkarpacia i będzie bronił biało-czerwonych barw przez najbliższe półtora roku.

Jak wyznaje napastnik za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej rzeszowskiego klubu, negocjacje przebiegły bez większych problemów. Ponadto, gracz zaznaczył, że bardzo się cieszy, że znów będzie mógł występować z herbem Resovii na piersi. – Negocjacje były szybkie i owocne. Teraz mogę to już oficjalnie potwierdzić, od dziś jestem zawodnikiem Resovii. Jestem napastnikiem, a tych rozlicza się z goli. Mam nadzieję, że uda mi się w znacznym stopniu pomóc Resovii w ofensywie na wiosnę, a jak będzie? To się okaże na boisku. Cieszę się, że znów tu jestem i mogę grać dla biało-czerwonych – powiedział Ciećko.


Ciećko ma obecnie 26 lat i jest wychowankiem Tomasovii Tomaszów Lubelski, w której grał do 2010 roku. Następnie przeszedł do Kolejarza Stróże, gdzie spędził dwa sezony, a stamtąd trafił właśnie do Resovii, gdzie strzelił wówczas 13 bramek. Ostatnimi czasy występował w Siarce. W rundzie jesiennej II ligi Ciećko zdobył jedną bramkę, w spotkaniu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg.