Tomasz Lenart kończy karierę

Zawodnik Avii Świdnik – Tomasz Lenart – dość niespodziewanie zakończył piłkarską karierę. To dla nas spory kłopot – skomentował decyzję swojego obrońcy opiekun świdniczan, Mirosław Kosowski.

Obrońca Avii Świdnik decyzją o zakończeniu przygody z piłką przysporzył spory ból głowy szkoleniowcowi graczy spod Lublina. Mirosław Kosowski w rozmowie z naszym portalem podkreślił, że ta decyzja jest osłabieniem dla jego zespołu, ale mimo wszystko potrafi ją zrozumieć i zaakceptować. – Okienko transferowe jest już zamknięte, trudno będzie znaleźć kogoś na jego miejsce. W związku z czym będziemy musieli sobie radzić w okrojonym składzie – powiedział Kosa.

27-latek urodził się w Lublinie i jest wychowankiem tamtejszego Sygnału. W swojej karierze występował m.in. w Motorze Lublin, Kotwicy Kołobrzeg oraz Chojniczance Chojnie. Ostatnie dwa lata spędził w Avii Świdnik.


W Avii Świdnik sezon 2014/2015 traktują jako nowe otwarcie. Nowy stadion, nowy szkoleniowiec i nowa drużyna – te elementy miały ułożyć się w logiczną całość, która ostatecznie przyniesie wysokie miejsce w tabeli. Póki co jednak nie jest aż tak dobrze, jak miało być. Opiekun teamu ze Świdnika, stwierdził, że w wielu meczach Avia nie była gorsza od rywala, ale brakowało tego boiskowego cwaniactwa. – Wynik czasami nie przekłada się na to co dzieje się w spotkaniu. Z Izolatorem Boguchwała byliśmy o wiele lepszym zespołem, a mimo to przegraliśmy spotkanie – powiedział rozżalony Kosowski.

Najbliższa okazja, by przerwać niekoniecznie dobrą serię nadarzy się już jutro, bowiem Avia jedzie do Kraśnika. Podopieczni Dariusza Matysiaka w tym sezonie również nie rozpieszczają swoich kibiców.

0 0 vote
Article Rating