TOP 54 Biała Podlaska z pierwszą wygraną w Centralnej Lidze Juniorów!

W 4. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odnieśli piłkarze TOP-u 54 Biała Podlaska. Podopieczni Tomasza Buraczewskiego pokonali przed własną publicznością Podgórze Kraków 4:0. Dzięki tej wygranej młodzi bialczanie przesunęli się na czwarte miejsce w ligowej tabeli. – To spotkanie rozpoczęło się dla nas idealnie. Już w 4. minucie zdobyliśmy bramkę po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Aleksandra Olszewskiego i perfekcyjnym strzale głową Mateusza Golby. Później mecz się wyrównał, ale to my mieliśmy dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku. Po przerwie nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Z każdą minutą powiększaliśmy swoją przewagę. Drugi gol to piękna akcja tercetu Golba-Mierzwiński-Rożen zakończona precyzyjnym strzałem Jakuba Rożena. Trzecie trafienie to dobre wyłożenie piłki przez Rożena i kolejne perfekcyjne uderzenie Golby. Czwarty skalp zdobyliśmy w doliczonym czasie gry po precyzyjnym strzale głową Karola Wardy. Chłopakom należą się duże brawa za walkę i serce pozostawione na boisku. Trzy punkty cieszą, a najbardziej to, że w końcu się przełamaliśmy. Za tydzień czeka nas wyjazd do Krakowa na mecz z Wisłą. Miejmy nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę i wrócimy do Białej Podlaskiej z punktami – komentuje Kamil Bartoszuk, asystent trenera Tomasza Buraczewskiego.

W następnej kolejce TOP 54 Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków (14 września, 10:00).

TOP 54 Biała Podlaska – Podgórze Kraków 4:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Golba x2, Jakub Rożen, Karol Warda

TOP: Krasowski – Szabaciuk (65′ Furman), Opolski, Chalimoniuk, Dybowski (75′ Warda)– Kulikowski (73′ Buraczewski), Olszewski, Kurowski (46′ Bahonko), Ramotowski (40′ Rożen), Mierzwiński (80′ Kowalewicz) – Golba.