TOP z nowym szkoleniowcem i nowymi nadziejami!

TOP54 Biała Podlaska rozpoczął przygotowania do sezonu 2016/2017. Bialczanie – już pod wodzą Tomasza Buraczewskiego, a nie Miłosza Storto – po raz drugi z rzędu staną do walki o jak najlepszą lokatę w Centralnej Lidze Juniorów.

Tomasz Buraczewski od blisko pięciu lat pracuje w TOP-ie54 Biała Podlaska, a od kiedy ten z uczniowskiego klubu sportowego przekształcił się w akademię piłkarską – jest trenerem-koordynatorem, odpowiadającym za grupy wiekowe od 13 lat w górę. Jako piłkarz, szkoleniowiec reprezentował barwy Mazura Ełk (którego jest wychowankiem), AZS-u Podlasie Hutnika Warszawa, gdzie pełnił rolę asystenta Bogusława Obleckiego. W poprzednim sezonie młodzi bialczanie pod wodzą Miłosza Storto zajęli dwunastą lokatę w rozgrywkach grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów. 39-letni szkoleniowiec przejął III-ligowe Podlasie, a jego następcą został właśnie wspomniany Tomasz Buraczewski.

W kampanii 2015/2016 drużynie znad Krzny nieco więcej jakości dawali gracze urodzeni w roku 1997, którzy zakończyli grę w juniorach. Podobnie było jednak przed rokiem – wówczas awans do CLJ-ki wywalczyli między innymi Damian BorowikSiergiej Krykun Jakub Syryjczyk – obecnie najważniejsze postaci III-ligowego Podlasia. Jak pokazała historia, podopieczni trenera Storto – grający teoretycznie słabszymi rocznikami 97 i 98 –  utrzymali się na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o juniorską piłkę. – Każdy ma swoje szanse, każdy jest takim samym człowiekiem. Moją rolą będzie przekonanie chłopców o tym, że są w stanie rozwijać się i grać na jak najwyższym poziomie – opowiada nowy opiekun juniorów z Białej.

W poniedziałek młodzieżowcy z AP TOP spotkali się po raz pierwszy po ponad miesięcznej przerwie. W zajęciach udział wzięło dwudziestu czterech zawodników. Na czas wolny każdy z graczy uzyskał odpowiednią rozpiskę, która miała pomóc w indywidualnym przygotowaniu do zajęć, tak by uniknąć „wprowadzenia” do właściwych przygotowań. Już w środę o 18:30 na boisku przy Państwowej Szkole Wyższej ekipa Buraczewskiego rozegra pierwszy sparing. Rywalem będzie III-ligowiec zza miedzy. – W okresie przygotowawczym wybieramy się także na obóz do Mielnika. Przed rozpoczęciem sezonu rozegramy sześć gier kontrolnych, w tym jedną wewnętrzną – kończy Buraczewski. W pierwszej kolejce sezonu 2016/2017 Michał Pyrka i spółka zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

PLAN SPARINGÓW TOP 54 BIAŁA PODLASKA

13 lipca – Podlasie Biała Podlaska
16 lipca – gra wewnętrzna
18 lipca-23 lipca – obóz w Mielniku
20 lipca – Cresovia Siemiatycze
23 lipca – Tur Bielsk Podlaski
27 lipca – Motor Lublin CLJ
30 lipca – Lutnia Piszczac.