Transfer last minute puławskiej Wisły

W ostatni dzień letniego okienka transferowego Wisła Puławy pozyskała ofensywnego pomocnika. 23-letni Niklas Zulciak w lecie podpisał kontrakt ze Stalą Mielec, jednak nie zadebiutował w nowych barwach. Z “Dumą Powiśla” związał się roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Ryszard Wieczorek o możliwych ruchach transferowych przed zamknięciem okna transferowego wspominał na konferencji prasowej po swoim debiucie w Wiśle Puławy (3:0 z Gwardią Koszalin). Do Puław w „deadline day” trafił Niklas Zulciak. W minionym sezonie 23-letni Niemiec zdobył szesnaście bramek w dwudziestu trzech meczach na poziomie grupy II III ligi. Jego bilans przez blisko cztery lata w tych rozgrywkach to dziewięćdziesiąt spotkań i czterdzieści bramek. W lecie Zulciak zdecydował się na przejście z Poznania do Stali Mielec, jednak Zbigniew Smółka nie dał mu okazji na debiut.

Zulciak to jeden z kilku graczy, którzy w Puławach mogą zajmować miejsce za napastnikiem. Na „dziesiątce” występują chociażby Konrad SzczotkaIrakli Meschia Kacper Szymankiewicz. Dwaj ostatni trafili do spadkowicza z I ligi w kończącym się dziś oknie transferowym. Oprócz nich ekipę Adama Buczka wzmocnili bramkarz Sebastian Madejski, obrońcy Bartosz SulkowskiSebastian Murawski, a także napastnicy Alen Ploj oraz Robert Hirsz.

– Spodobała mi się oferta Wisły i jasno określone cele. Myślę, że to dobry zespół z wartościowymi zawodnikami, który ma realne szanse, aby zrealizować założony cel. Ja na pewno będę chciał wykorzystać dotychczasowe doświadczenie i umiejętności, aby pomóc zespołowi w walce z kolejnymi przeciwnikami – mówi 23-latek, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej “Dumy Powiśla”.

0 0 vote
Article Rating