Transfer na linii Puławy-Końskowola? Czteropak Powiślaka

Polesie Kock nie będzie miało dobrych wspomnień z sobotniego sparingu z Powiślakiem Końskowola. Były IV-ligowiec przegrał z ekipą Łukasza Gizy 0:4. W żółto-niebieskich barwach nie zagrał Adrian Dudkowski. Po oblanych testach w Orlętach Radzyń Podlaski i w Chełmiance Chełm 20-latek zasili najprawdopodobniej właśnie wicelidera IV ligi lubelskiej.

KOMENTARZ TRENERA

Łukasz Giza: – Od strony technicznej wyglądało to lepiej niż w sparingu z Prochem Pionki. Nie było tylu strat, a była dokładność. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zabrakło szybszych podań pod bramką rywala. W tej części gry nie mieliśmy zbyt wielu okazji. W drugiej odsłonie gra była szybsza, stąd więcej szans i gole. Nie mamy na co narzekać. Wygraliśmy 4:0 i jesteśmy zadowoleni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy w trakcie przygotowań, dlatego zbytnio się nie podniecamy. Z Łukaszem Mietlickim jesteśmy już dogadani. W poniedziałek jego pozyskanie będzie już pewne. Bartłomiej Gąska? Dziś błysnął, zdobył dwa ładne gole i w poniedziałek będziemy z nim rozmawiać. W tym tygodniu trenował z nami Adrian Dudkowski i podobnie będzie w przyszłym tygodniu. Jest szansa, że dołączy do nas na stałe.

NASTĘPNY SPARING

Powiślak Końskowola swój kolejny sparing rozegra 14 lutego o godzinie 18:00. W Mińsku Mazowieckim rywalem podopiecznych Łukasza Gizy będzie tamtejsza Mazovia.

Powiślak Końskowola – Polesie Kock 4:0 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Gąska x2, Tymoteusz Jezior, Kamil Leszczyński

Powiślak: Bicki – Wankiewicz, Grzegorczyk, Kędra, Przychodzień – Mietlicki, Banaszek, Fularski – Kamola, Kłyk, Salamandra oraz Żuber, Piotrowski, Leszczyński, Jezior, Sułek, Gąska, Miazga.

fot. Powiślak Końskowola (archiwum)