Trudna przeprawa w Pionkach

Proch Pionki z całą pewnością nie był łatwym przeciwnikiem dla piłkarzy Powiślaka Końskowola. Podopieczni Jerzego Krawczyka pokonali co prawda IV-ligowca z Mazowsza 1:0, ale na boisku musieli zostawić sporo zdrowia. Zwycięskiego gola dla drużyny z Lubelszczyzny zdobył testowany Grzegorz Mulawa z Łady 1945 Biłgoraj.

KOMENTARZ TRENERA

Jerzy Krawczyk: Każda gra jest wartościowa i przynosi odpowiedzi na pewne pytania. Jestem w miarę zadowolony z naszej postawy w pierwszej połowie. Posiadaliśmy inicjatywę na boisku, ale stworzyliśmy sobie za mało sytuacji. Uderzenie Michała Chwiszczuka wybronił bramkarz, a w dogodnej okazji źle w piłkę trafił Sławomir Radzikowski. W drugiej odsłonie gra uległa diametralnej zmianie. Rywal był stroną dominującą i raz nawet trafił w poprzeczkę. My też mieliśmy swoje szanse, a jednej z nich nie wykorzystał Damian Kopeć. Ta połowa była w naszym wykonaniu dużo słabsza, ale skończyła się zdobyciem przypadkowego gola w końcówce. Obraz zespołu już mam. Naszą bolączką jest mała liczba stwarzanych sytuacji.

ZAWODNICY TESTOWANI

W sparingu z Prochem Pionki Jerzy Krawczyk sprawdzał m.in. Grzegorza Mulawę z Łady 1945 Biłgoraj, Jakuba Wankiewicza z Hetmana Żółkiewka, Mateusza Krawczaka z Żyrzyniaka Żyrzyn czy Sebastiana Gołębiowskiego z juniorów Motoru Lublin.

NASTĘPNY SPARING

Piłkarze Powiślaka Końskowola swój kolejny sparing rozegrają w sobotę o godzinie 11:00. W Szydłowcu ich rywalem będzie IV-ligowa Szydłowianka.

Proch Pionki – Powiślak Końskowola 0:1 (0:0)
Bramka: Grzegorz Mulawa 85′

Powiślak: Bicki (46′ Krawczak) – Leszczyński, Antoniak (46′ Mulawa), Grzegorczyk, Wankiewicz (46′ Gołębiowski), Salamandra (46′ Kwiatek), Chwiszczuk (46′ Niećko), Sułek (46′ Banaszek), Przychodzień (46′ Grykałowski), Kopeć, Radzikowski (46′ Stępień).