Trudna sytuacja Chełmianki. Biało-zieloni z trzecią ligową porażką z rzędu

W 11. serii spotkań w grupie IV III ligi Chełmianka Chełm rywalizowała na wyjeździe z Wisłoką Dębica. Podopieczni Artura Bożyka znajdują się ostatnio w dołku i z trudem przychodzi im punktowanie w lidze. Tym razem ponownie nie udało się wywalczyć choćby jednego oczka, przez co zespół z Chełma wciąż okupuje miejsce w strefie spadkowej. − Początek należał do gospodarzy, którzy byli bardziej agresywni. My zaprezentowaliśmy strasznie niski stopień koncentracji, czego konsekwencją była strata pierwszej bramki. Znajdowaliśmy się w zbyt dużych odległościach od przeciwnika, a pojedynki prowadzone w takim dystansie pozwalały mu na komfortowe podejmowanie dobrych decyzji. Końcówka pierwszej połowy wydawałoby się, że może być zwiastunem tego, że w tym meczu może się jeszcze wiele wydarzyć. Mam tu na myśli przygotowywanie akcji na połowie rywala, lecz ewidentnie brakowało nam w nich finalizacji. Kolejne bardzo proste błędy, które popełniliśmy, spowodowały, że Wisłoka zasłużenie strzelała kolejne bramki i w końcowym rozrachunku wygrała to spotkanie. W naszej drużynie musi wzrosnąć świadomość tego, że przygotowanie do meczu, także od strony mentalnej jest czymś niezwykle ważnym. Sytuacja jest kryzysowa, ale trzeba zrobić wszystko, żeby z niej wyjść − komentuje trener chełmian.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm podejmie Podlasie Biała Podlaska (12 października, 15:00). Natomiast Wisłoka Dębica także u siebie zagra z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (12 października, 15:30).

Wisłoka Dębica − Chełmianka Chełm 3:0 (1:0)
Bramki: Dawid Sojda 10′, 64′, Damian Lubera 61′

Wisłoka: Dybski − Cabała, Remut, Pelc – Rębisz (70′ Domański), Fedan (78′ Maik), Łanucha (70′ Bożek), Wrzosek (54′ Prokop), Wilk – Sojda, Lubera (73′ Siedlik).

Chełmianka: Osuch − Kraśniewski (83′ Salewski), Kwiatkowski, J. Niewęgłowski, Myszka – D. Niewęgłowski, Uliczny, Dobrzyński (75’Kuśmierz), Wolski, Czułowski – Hladkyy (60′ Kocoł).

Żółte kartki: Sebastian Fedan, Krzysztof Wrzosek – Rafał Dobrzyński, Kamil Kocoł