Trwa rekrutacja wolontariuszy na Mistrzostwa Świata U20

Trwa rekrutacja wolontariuszy na Mistrzostwa Świata U20

17 września rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy na Mistrzostwa Świata U20, które pod koniec maja 2019 roku odbędą się w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Tychach i Lublinie. Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza do współpracy osoby pełnoletnie, otwarte, pomocne oraz lubiące nowe wyzwania, a przede wszystkim piłkę nożną.

OFERTA DLA WOLONTARIUSZY

Program Wolontariatu Mistrzostw Świata U20 oferuje swoim wolontariuszom przede wszystkim zdobycie cennego doświadczenia oraz poznanie tajników organizacji jednej z największych piłkarskich imprez na świecie. Wolontariusze będą mogli sprawdzić się podczas: udzielania informacji na stadionach, dworcach i lotniskach, wsparcia osób z niepełnosprawnościami, animowania kibiców na trybunach, pomocy w Biurze Prasowym, przeprowadzaniu ceremonii meczowych czy asystowaniu zespołom w roli opiekuna i tłumacza.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM? 

Elektroniczna rekrutacja została otwarta 17 września, a zakończy się 31 grudnia 2018 roku. W styczniu i lutym w Miastach Gospodarzach zostaną przeprowadzone rozmowy z kandydatami. Wyniki rekrutacji, wraz z przydzielonymi stanowiskami będą ogłoszone 28 lutego 2019 roku. Następnie w każdym z Miast Gospodarzy zorganizowane zostaną szkolenia przygotowujące do działań.

Zapisy oraz więcej informacji na temat wolontariatu sportowego dostępne są w tym miejscu.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)