Trzeci raz trzy punkty

Piłkarki AZS PSW Białej Podlaskiej odkupiły winy po bolesnej porażce z Górnikiem Łęczna i wygrały na własnym boisku z ZTKKF Stilonem Gorzów 3:1. Podopieczne Jacka Syryjczyka po raz trzeci w sezonie zdobywają trzy punkty, po raz drugi jako gospodarz.

Po bolesnej porażce aż`1:7 w wyjazdowym meczu z liderem – Górnikiem Łęczna, piłkarki AZS PSW Biała Podlaska miały okazję odegrać się na własnym boisku zawodniczkom Stlion Gorzów.

Podopieczne Jacka Syryjczyka wyszły na prowadzenie, kiedy to w 24 minucie podanie na sam na sam od Eweliny Bolko wykorzystała Klaudia Lefeld. Zawodniczki z Białej Podlaskiej poszły za ciosem i minutę później kolejną bramkę po dwójkowej akcji zdobyła Kinga Szumiło. Nie najlepiej dla podopiecznych trenera Jacka Syryjczyka rozpoczęła się druga połowa. Już w 46 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gorzowianki strzeliły bramkę po spóźnionej interwencji obrony. Zawodniczki AZS PSW Białej Podlaskiej jednak cały czas napierały na bramkę rywala i w 55 minucie wychodząca na czystą pozycję Klaudia Lefeld została sfaulowana w polu karnym. Jedenastkę wykorzystała Aleksandra Sosnowska.

Cały czas staram się zmieniać taktykę na bardziej ofensywną, jednak trzeba sporo czasu zanim to zacznie funkcjonować. Jeszcze nie ma płynności ale już widać, że podąża to w dobrą stronę. Mecz był momentami szarpany i chaotyczny, ponieważ piłarki z Gorzowa nie oddawały za wygraną i dzielnie walczyły, ale na szczęście udało nam się zdobyć trzy punkty – mówi trener AZS PSW Białej Podlaskiej Jacek Syryjczyk.

Na kolejny mecz piłkarki AZS PSW Białej Podlaski jadą do Szczecina, aby po raz pierwszy w tym sezonie walczyć o trzy punkty z Olimpią.

AZS PSW Biała Podlaska – ZTKKF Stilon Gorzów 3:1 (2:0)
Gole dla AZS: Klaudia Lefeld 24′, Kinga Szumiło 25′, Aleksandra Sosnowska 55′

AZS PSW: Edyta Kanclerz – Anna Sosnowska, Mariola Bujalska, Aleksandra Sosnowska, Jolanta Bujalska – Kinga Szumiło (77′ Krystyna Kusiak), Magdalena Konieczna, Kinga Niedbała (88′ Magdalena Grzyb), Elżbieta Edel – Ewelina Bolko (87′ Adriana Wiatrzyk), Klaudia Lefeld (87′ Ewelina Karolak)