Trzypak w Lublinie! Derbowe granie dla Motoru

W sobotę na inaugurację rozgrywek grupy IV III ligi na Arenie Lublin doszło do derbowego starcia Motoru Lublin z Orlętami Radzyń Podlaski. W nim lepsi okazali się żółto-biało-niebiescy, którzy wygrali 3:0. Od początku spotkania to gospodarze prowadzili grę, wymieniając wiele podań i zdecydowanie częściej utrzymując się przy piłce. Goście nastawili się na pojedyncze kontry oraz szukanie szans po stałych fragmentach. Najgroźniejszą  sytuację podopieczni Rafała Borysiuka stworzyli w 30. minucie, gdy po rzucie rożnym i błędzie Adriana Olszewskiego byli bliscy oddania celnego strzału na bramkę. Gospodarze starali się przeprowadzać akcje skrzydłami, często dośrodkowując piłkę w pole karne. Jedno z nich, w ostatniej minucie pierwszej odsłony, zakończyło się golem Michała Gałeckiego. Po zmianie stron gra obu drużyn ożywiła się. Jako pierwsze bramce rywala, po rzucie rożnym zagroziły Orlęta, lecz piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z prawej strony boiska pięknym strzałem z woleja popisał się Tomasz Brzyski, choć także niecelnie. W 55. minucie Maciej Wojczuk zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 70. minucie piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Po źle rozegranym rzucie wolnym przez obrońcę gości, szybki kontratak wyprowadzili podopieczni Roberta Góralczyka, a futbolówkę w bramce po strzale głową umieścił Grzegorz Bonin. Dwie minuty później swojej szansy szukał Tomasz Brzyski, lecz na posterunku tym razem był Krzysztof Stężała. W 81. minucie wynik podwyższył Konrad Nowak, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0.

W następnej kolejce Motor Lublin podejmie Avię Świdnik (16 marca, 17:00). Natomiast Orlęta Radzyń Podlaski zagrają na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (16 marca, 15:00).

Motor Lublin − Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Gałecki 45′, Grzegorz Bonin 70′, Konrad Nowak 81′

Motor: Olszewski − Pajnowski, Ranko, Waleńcik, Cichocki (80′ Michota) – Brzyski, Gałecki, Poźniak (76′ Sz. Kamiński), Nowak (84′ Pożak) – Bonin (86′ Rak), M. Majewski (60′ Paluch).

Orlęta: Stężała − Szymala, Kursa, Kiczuk, Ciborowski – Zaręba (60′ Ilczuk), Korolczuk (70′ Panufnik), Kot, Gałązka – Rycaj (73′ Barciak), Wojczuk.

Żółta kartka: Mateusz Majewski