Tuzin bramek w Krakowie!

Niesamowite emocje towarzyszyły spotkaniu Górnika Łęczna z AZS-em UJ Kraków. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza po świetnym widowisku (z pięknymi golami, stratami bramek w ostatnich minutach i czerwonej kartce dla Any Jelencić włącznie) pokonały rywalki aż 8:4.

KOMENTARZ TRENERA

Piotr Mazurkiewicz:  Odnieśliśmy okazałe zwycięstwo i udanie kontynuujemy rundę rewanżową sezonu 2017/2018. Cieszy to, że strzeliliśmy dużo bramek, ale martwi to, że trochę też ich straciliśmy. Przed meczem obawiałem się o poziom koncentracji, ponieważ 12 naszych zawodniczek w czwartek powróciło ze zgrupowań reprezentacji. Z doświadczenia wiem, że zwykle po takim czasie jest ona słaba. W kadrze narodowej trzeba dawać się z siebie 100%. Jak wiadomo, tam są inne wymogi. Moje obawy trochę się potwierdziły. Strzeliliśmy dwa gole i wydawało nam się, że mamy to spotkanie pod kontrolą. Potem Ana Jelencić została ukarana czerwoną kartką. Rywalki najpierw wykorzystały rzut karny, a następnie doprowadziły do wyrównania. W tej sytuacji również doświadczenie mi podpowiadało, że często łatwiej gra się w 10 niż w 11. W takich momentach adrenalina zwykle się podnosi. Zespół wie, że ma jedną zawodniczkę mniej na boisku i dodatkowo pracuje. Dlaczego tak się dzieje? Tego niestety nie wiem. To nie pierwszy mecz, który to potwierdził. Tak jak wspomniałem, martwią mnie stracone bramki, gdyż nie zareagowaliśmy na nie odpowiednio. Wszyscy czekaliśmy już na gwizdek końcowy, a sędzina doliczyła jeszcze cztery minuty. Musimy się nauczyć, że zawsze gra się do końca.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Czarnych Sosnowiec (18 marca, 16:00)

AZS UJ Kraków – Górnik Łęczna 4:8 (2:3)
Bramki: Aleksandra Nieciąg 39′ (rzut karny), Ewelina Bolko 44′, Weronika Wójcik 90+2′, Małgorzata Bartosiewicz 90+4′ – Dżesika Jaszek 16′, Emilia Zdunek 26′, 45+2′, Ewelina Kamczyk 55′, Agata Guściora 64′, 73′, Magdalena Konopka 77′ (bramka samobójcza), Agnieszka Jędrzejewicz 79′

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Jelencić – Grabowska (60′ Zawistowska), Matysik, Grzywińska (70′ Rogalska), Kamczyk, Zdunek (65′ Materek) – Jaszek (65′ Jędrzejewicz).

Żółte kartki dla Górnika: Ana Jelencić x2, Gabriela Grzywińska.