UMCS akademickim wicemistrzem Polski w piłce nożnej

Zawodnicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostali akademickimi wicemistrzami Polski w piłce nożnej. To najlepszy wynik w historii startów lubelskiej drużyny w tych rozgrywkach.

W finałach, które odbyły się w dniach 20-23 września w Opolu, wystartowało szesnaście najlepszych drużyn.

Lublinianie w znakomitym stylu przebrnęli przez fazę grupową (zwycięstwa 5:0 z Uniwersytetem Gdańsk, 4:0 z Politechniką Rzeszów i 3:1 z Politechniką Gdańsk). W kolejnych fazach UMCS Lublin ograł 1:0 Uniwersytet Śląski i 1:0 Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W finale zawodnicy z Koziego Grodu musieli jednak uznać wyższość Uniwersytetu Szczecin (1:1 i 3:4 w karnych).

Warto odnotować, że najlepszym strzelcem całego turnieju został reprezentant UMCS, Maciej Welman, który zdobył pięć bramek.

– Dopiero to wszystko do nas dochodzi. To ogromna radość, szczególnie w tych trudnych warunkach obecnego sezonu. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale my się i tak cieszymy. Mam przyjemność pracować z fantastyczną grupą ludzi, w której panuje kapitalna atmosfera. To klucz do całego sukcesu. Nawet po porażce w karnych, chłopaki wspierali siebie nawzajem. Siła tkwi w drużynie – mówi trener lubelskiego zespołu Tomasz Bielecki, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

SKŁAD AZS UMCS LUBLIN

Białecki Patryk, Bielecki Szymon, Brzozowski Daniel, Chodziutko Piotr, Janczak Maciej, Kabała Cezary, Kotowicz Hubert, Kurenda Michał, Kurkiewicz Krzysztof, Łappo Kamil, Łaska Mateusz, Majewski Wojciech, Marzęda Rafał, Myszka Norbert, Pęcak Cezary, Plesz Sebastian, Skrzypek Maciej, Waszczyński Piotr, Wawryszczuk Michał, Welman Maciej, Zawiślak Mateusz, Ziętek Krzysztof, Żurek Wiktor.

fot. Walusz Fotografia

0 0 votes
Article Rating