Unia Hrubieszów sensacyjnym zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Unia Hrubieszów sensacyjnym zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Gol Krystiana Romanowskiego zapewnił piłkarzom Unii Hrubieszów zwycięstwo w Wojewódzkim Pucharze Polski. Biało-niebiescy pokonali 1:0 faworyzowane Orlęta Radzyń Podlaski. Tym samym to właśnie podopieczni Dariusza Herbina reprezentowali będą województwo lubelskie na szczeblu ogólnopolskim.

Gospodarze od początku meczu odważnie ruszyli na wyżej notowanego rywala. W ofensywie wyróżniał się Błażej Omański, lecz w decydujących momentach brakowało mu precyzji. Po stronie gości grę na siebie próbowali wziąć Jakub Kaganek i Krystian Puton, ale w bramce dobrze spisywał się Kamil Tomczyszyn. Groźne akcje z premierowej połówki można policzyć na palcach jednej ręki, a na większe emocje trzeba było poczekać do drugiej odsłony.

Orlęta na drugą połowę wyszły z jedną zmianą w składzie. Arkadiusza Korolczuka zastąpił Szymon Stanisławski. To miało przynieść efekt w postaci bramek, jednak tylko w teorii. Mecz nadal był wyrównany. III-ligowiec mógł otworzyć wynik w 52. minucie. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Jakub Kaganek, ale był na spalonym. W odpowiedzi jeden na jeden z Robertem Nowackim wyszedł Jewgienij Grui, lecz golkiper radzynian poradził sobie z jego strzałem. W 71. minucie jeszcze mocniej zapachniało niespodzianką. Ładne uderzenie Krystiana Romanowskiego znalazło drogę do siatki, a Damian Panek przecierał oczy ze zdumienia. Zbyt pewni siebie goście do końca szukali wyrównania, jednak ostatecznie nie udało im się dogonić Unii i Wojewódzki Puchar Polski pozostał w Hrubieszowie!

Unia Hrubieszów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Krystian Romanowski 71′

Unia: Tomczyszyn – Pietrusiewicz (69′ Wiejak), Kazan, Alochin, Romanowski – Omański, Podgórski, Kamiński, Fulara, Grui (88′ K. Oleszczuk) – M. Oleszczuk (83′ Pańko).

Orlęta: Nowacki – Ciborowski, Kiczuk, Zarzecki, Lipiński – Kaganek (83′ Brzosko), Korolczuk (46′ Stanisławski), Krawczyk, Puton, Kalita (60′ Rycaj) – Demianiuk.

Żółte kartki: Jewgienij Grui, Krystian Romanowski, Mateusz Oleszczuk, Mariusz Podgórski – Adrian Zarzecki, Kacper Lipiński, Rafał Kiczuk
Widzów: 1 000
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).

fot. Tomasz Tomczewski