W Górniku Łęczna czas na przebudowę zespołu

W Górniku Łęczna czas na przebudowę zespołu

W poniedziałek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej klub Górnik Łęczna zaprezentował nowy sztab szkoleniowy. W spotkaniu udział wzięli: prezes Górnika Piotr Sadczuk, dyrektor sportowy Veljko Nikitović oraz trenerzy Kamil Kiereś, Andrzej Orszulak i Sergiusz Prusak. 

Cieszymy się z uzyskania licencji, tym bardziej że otrzymaliśmy ją bez żadnych obostrzeń i nadzorów. Od dłuższego czasu Górnik Łęczna nie miał takiej licencji i chciałbym skierować specjalnie podziękowania przede wszystkim do naszego głównego strategicznego sponsora Lubelski Węgiel Bogdanka, bez którego nie byłoby to możliwe. Ponadto w imieniu całego zarządu i wszystkich nas zebranych gratuluję piłkarkom Górnika Łęczna obrony tytułu Mistrza Polski − rozpoczął Piotr Sadczuk, prezes klubu z Łęcznej.

Po nim głos zabrał Veljko Nikitović, dyrektor sportowy Górnika, który przedstawił plany transferowe teamu z Lubelszczyzny. Wiadomo, że kadra łęcznian ma liczyć maksymalnie dwadzieścia pięć osób. − Chcemy zostawić trzon zespołu. Niektórym zawodnikom kończą się umowy, więc pozostanie kwestia tego, czy uda nam się porozumieć co do warunków kontraktu. Bardziej mówimy o przebudowie, bo poszukujemy tylko kilku nowych graczy. Chcemy, żeby to byli piłkarze, którzy dadzą nam określoną jakość. Nie schodzimy z obranej dwa lata temu strategii stawiania na młodych zawodników z regionu, ale także i z odpowiednimi umiejętnościami. 

Klub podał także nazwiska zawodników, z którymi nie przedłuży wygasających z końcem czerwca kontraktów. Są to: Robert Pisarczuk, Adrian Łuszkiewicz, Filip Szewczyk, Mohamed Essam i Oleh Borodai. Ponadto na liście transferowej znalazły się dwa nazwiska piłkarzy, których zarząd klubu nie widzi u siebie w przyszłym sezonie. Mowa o Jakubie Kowalskim oraz Bartoszu Mroczku, gdzie w grę wchodzi rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron.

Natomiast najnowszym nabytkiem Dumy Lubelszczyzny został Jakub Zagórski, który został wykupiony z Puszczy Niepołomice To zawodnik stąd, utożsamiający się z klubem i mam nadzieję, że spełni swoje oczekiwania i będzie miał możliwości rozwoju. Drugim naszym wzmocnieniem jest Kamil Pajnowski. Skorzystaliśmy z możliwości skrócenia okresu wypożyczenia z Motoru Lublin. Nad następnymi transferami pracujemy i będziemy sukcesywnie je ogłaszali po podpisaniu – wyjaśnia sternik klubu.

Nikitović w poniedziałek potwierdził także podpisanie umowy z wychowankiem klubu, 15-letnim Pawłem Perdunem.− Myślimy długofalowo, a to zawodnik, który wyróżniał się w CLJ U15. Na zbliżające się testy zaproszenie dostanie także m.in. trzech juniorów z BKS-u Lublin, występujących na szczeblu CLJ U17: Wiktor Łuczkowski, Mateusz Sowisz i Rafał Szady.

Po południu miała miejsce zbiórka, w której zawodnicy zapoznali się ze sztabem szkoleniowym, po czym odbyli trening wprowadzający. We wtorek piłkarze zostaną podzieleni na grupy, w których będą przechodzić badania wydolnościowe. W środę odbędą się badania szybkościowe, mocy i siły. − Sytuacja jest dynamiczna, robocza i wielowątkowa. W tym momencie Górnik Łęczna jest klubem II-ligowym, ale ma potencjał do tego, żeby myśleć o promocji do wyższej ligi. Na tym etapie wolimy skupić się przede wszystkim na pracy z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc. Jesteśmy pełni optymizmu, liczę też na komunikację sztabu z zarządem, a także zbudowanie atmosfery w drużynie. Jest wiele do przepracowania i na tym trzeba się skoncentrować. Bardzo ważne będzie także zbudowanie pozycji na boisku i w kadrze dla młodzieżowca, więc będziemy musieli spojrzeć głębiej w struktury klubowe – mówi Kamil Kiereś, trener zielono-czarnych.

PLAN SPARINGÓW GÓRNIKA ŁĘCZNA

22.06 – GKS Bełchatów (w Białobrzegach)
26.06 – Znicz Pruszków w (Suskowoli)
30.06 – Sokół Adamów (w Adamowie, mecz pokazowy z okazji jubileuszu klubu z Adamowa)
3.07 – Pogoń Siedlce (w Łęcznej)
6.07 – Stal Stalowa Wola (w Łęcznej)
10.07 – Stal Rzeszów (w Łęcznej)
13.07 – Legionovia (w Łęcznej)
20.07 – Radomiak Radom (w Łęcznej).

fot. Górnik Łęczna