W Huraganie przyszedł czas na trenowanie

Rewelacyjnie spisujący się beniaminek minionej jesieni Huragan Międzyrzec Podlaski od kilku dni przygotowuje się startu rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Klub poczynił już pierwsze kroki, by na podobnym poziomie prezentować się w rundzie rewanżowej. 

Mogę być zadowolony z frekwencji, jaka panuje od pierwszego zimowego spotkania. Ćwiczymy w komplecie i na szczęście bez urazów. Po długiej jesiennej kontuzji wrócił do pełnej dyspozycji i trenuje na pełnych obrotach Kacper Waniowski. W środę przeprowadziliśmy testy, a poza tym te pierwsze dni są takie wprowadzające. Od soboty zaczęliśmy prawdziwy okres przygotowawczy, podczas którego popracujemy nad wytrzymałością ogólną i siłą. Te dwa tygodnie będą kluczowe. Później w miarę stopniowego zbliżania się ligi, rozpoczniemy grać sparingi − mówi trener Huraganu.

Mimo połowy stycznia Huragan trenuje na własnych normalnych obiektach, ale Damian Panek jest gotowy również na wariant B. − Pierwszy raz zdarzyło mi się i jako zawodnikowi i jako trenerowi, żeby w tym okresie odbywać zajęcia na dużym trawiastym boisku. Mamy za sobą dwie jednostki na dużej płycie z oświetleniem, co uważam za duży atut dla mnie i zespołu. Chciałbym, żeby te warunki się nie zmieniły, bo aktualnie przygotowania idą lekko zmienionym cyklem, ale jest on jak najbardziej na plus. W  razie, gdyby pogoda nie utrzymała się tak, jak do tej pory, to mamy zarezerwowane boisko sztuczne w Białej Podlaskiej.

Z tegorocznym beniaminkiem IV ligi lubelskiej pożegnał się jak dotąd Michał Gromysz, który prawdopodobnie powróci do występującego w bialskiej klasie okręgowej Tytana Wisznice. Jednak w kadrze pojawiły się już nowe twarze. Jedną z nich jest były piłkarz Podlasia Biała Podlaska, Paweł Komar. − Gdy rozmawialiśmy z Pawłem jeszcze w listopadzie, to określiliśmy sobie jasne cele i zasady, na jakich mamy działać. Chciałbym, żeby przede wszystkim pomagał nam na boisku, a przy okazji był logistycznie dostępny jako asystent, więc i w tej sferze będziemy współpracować. Dodatkowo od początku tygodnia jest z nami Mateusz Konaszewski także z Podlasia, który zostanie do nas wypożyczony na najbliższe pół roku. Połączy on granie z pracą, bo otrzymał propozycję prowadzenia w Międzyrzecu grup młodzieżowych. Dołączyli do nas dwaj zawodnicy o bardzo dużym doświadczeniu III-ligowym. Myślę, że na czwartoligowy poziom będą to duże wzmocnienia, ponieważ zależało mi na podniesieniu jakości, a nie tylko na uzupełnieniu składu. Wciąż jednak opieramy się na nielicznych zmianach, bo z tej kadry, którą miałem jesienią jestem zadowolony. Udało nam się dopiąć te transfery i na tym poprzestaniemy. Dzięki temu Huragan skupi się wyłącznie na trenowaniu, a nie na testowaniu, z czego ja jako trener niezmiernie się cieszę.

To jednak niejedyne roszady, jakie nastąpiły w drużynie. − Od listopada jest z nami nasz zawodnik z rocznika 2000, Bartosz Semeniuk, który miał roczną przerwę w grze. Jest wychowankiem klubu, dlatego dostał szansę na odbudowanie i pokazanie się. Myślę, że drzemie w nim spory potencjał i możemy mieć z niego pociechę. Z wiadomych przyczyn ma duże zaległości i widać to podczas zajęć. W jego przypadku potrzeba cierpliwości i systematyczności, bo jak to się mówi popularnie, chłopak ma papiery na granie w piłkę. Jestem z nim już po rozmowie. Teraz w dużej mierze wszystko będzie zależało od niego, jak zechce z tą drużyną pracować oraz w jakim stopniu zechce poddać się temu reżimowi treningowemu, ponieważ tutaj nie ma drogi na skróty − zaznacza doświadczony szkoleniowiec.

Na pierwszy sparing zawodnicy Huraganu wybiegną dopiero na początku lutego. Spotkanie zostanie rozegrane 2 lutego w Białej Podlaskiej z Włodawianką Włodawa o godzinie 12:00. − Nie jestem zwolennikiem styczniowego grania. Chciałem na początku dać chłopakom te dwa tygodnie spokojnie popracować, a dopiero później skoncentrować się na meczach towarzyskich. Jeżeli chodzi o zespoły, które prowadziłem, jest to tradycyjny model − kończy nasz rozmówca.

ZAKTUALIZOWANY PLAN PRZYGOTOWAŃ HURAGANU MIĘDZYRZEC PODLASKI

2.02 − Włodawianka Włodawa
9.02 − Orlęta Łuków i Tytan Wisznice
15.02 − Chełmianka Chełm
23.02 − Lutnia Piszczac
7.03 − Cresovia Siemiatycze
8.03 − Krzna Rzeczyca.

fot. Huragan Międzyrzec Podlaski

0 0 votes
Article Rating