W Lublinie powstaje nowy klub piłkarski

W pierwszej połowie kwietnia działalność rozpocznie klub Ladies Lublin, który ma na celu rozwój i popularyzację piłki nożnej wśród dziewczynek. Na pomysł w jego tworzeniu wpadły byłe piłkarki, a obecnie trenerki: Anna Jędrzejewska, Paulina Kawalec, Joanna Paprocka i Anna Sznyrowska. 

Ta inicjatywa zrodziła się z pasji, wspólnych marzeń i znajomości. Każda z nas przeżyła „przygodę” z piłką nożną i teraz pragniemy umożliwić to innym. Chcemy prowadzić treningi na wysokim poziomie, aby lubelska kobieca piłka nożna rosła w siłę, a rywalizacja odbywała się na najwyższym szczeblu. Piłka nożna kobiet jest na fali. Potwierdzają to dobre występy na arenie międzynarodowej naszej pierwszej reprezentacji, jak i systematyczne występy w pierwszych składach europejskich klubów naszych czołowych zawodniczek reprezentacyjnych. Wierzymy, że możemy do tego dołożyć cegiełkę. Bazujemy na mieszance bogatego doświadczenia na boisku jako piłkarki i trenerki – mówi Anna Jędrzejewska.

Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach: Kids Kick – do 7 roku życia (grupa mieszana) i Ladies Lublin – od 8 lat (dla dziewcząt). – W pierwszym kroku stawiamy na rozwój, a więc nabór do grup i stworzenie kolektywu. W drugim nastawiamy się na start w rozgrywkach ligowych. Na początku będziemy rywalizować w sparingach i w turniejach. Mamy plan długofalowego rozwoju i będziemy dążyć do osiągnięcia najwyższego poziomu – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Co ważne, udział w zajęciach na razie ma być bezpłatny. – Można będzie samemu przyjść i przekonać się, czy taka inicjatywa odpowiada dziecku i rodzicowi. My ze swojej strony zrobimy wszystko, aby zarazić naszą pasją najmłodszych. Mamy świadomość tego, że klub bez wsparcia rodziców, nie będzie się rozwijał, dlatego planujemy wprowadzić składki, które w całości przeznaczone będą na cele statutowe – komentuje Jędrzejewska.

Pierwszy trening nowo powstałego klubu odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 16:00 na Orliku przy Al. Racławickich 7. Potem docelowo spotkania mają się odbywać trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek).

Szczegółowe informacje na temat działalności organizacji można uzyskać w tym miejscu, a także pod numerem telefonu: 507 744 251.