Warta – Piast typy, zakłady i kursy bukmacherskie

Warta Poznań czy Piast Gliwice? Kto wygra nadchodzące spotkanie, a może będziemy świadkami podziału punktów? Zapraszamy do zapowiedzi i analizy naszych typów bukmacherskich.

Typy przed meczem Warta Poznań – Piast Gliwice (29.04.2022)

Nie ma co zbytnio przeciągać i od razu przechodzimy do prezentacji, jak wygladają na Warta – Piast typy bukmacherskie.

Wcale nie musi być nudy

I choć to na pierwszy rzut oka przysłowiowy mecz o pietruszkę, to nie obawiamy się, że w Grodzisku Wielkopolskim powieje nudą. Odmieniona na wiosnę Warta Poznań jest już prawie pewna utrzymania. Owszem, istnieją matematyczne szanse, że Zieloni spadną z ligi, ale musiałoby zaistnieć zbyt wiele zmiennych, by tak się stało. Piast Gliwice też już o nic nie gra, oprócz przedłużenia świetnej serii bez porażki. Gliwiczanom nie grozi ani Europa ani relegacja z ligi. Niemniej jednak, jesteśmy pewni, że z meczu Warta Poznań – Piast Gliwice oba zespoły będą chciały wyjść zwycięsko.

warta piast typy

W poprzedniej serii spotkań Warta Poznań przegrała 0:2 z Lechią Gdańsk, przerywając swoją passę dwóch wygranych z rzędu. Piast Gliwice 2:1 z Jagiellonią Białystok. Ekipa dowodzona przez Waldemara Fornalika nie przegrała dziesięciu kolejnych ligowych spotkań, wygrywając aż trzy z nich. To dlatego w Grodzisku Wielkopolskim Piastunki powinny być wyjątkowo zmotywowane, żeby przedłużyć wspaniałą serię.

Stawiamy jednak na Warta – Piast typy na podwójną szansę. Optujemy za wygraną Warty bądź za meczowym remisem. Warta wygrała bowiem dwa ostatnie bezpośrednie mecze przeciwko Piastowi, a od trzech konfrontacji z gliwiczanami jest niepokonana. Podoba nam się zarówno gra Warty, jak i Piasta na wiosnę.

Jak pokazuje wspomniana historia bezpośrednich meczy, oba zespoły nie są jednak skłonne do zdobywania wielu goli. Wystarczy przytoczyć, że w trzech ostatnich spotkaniach padły łącznie tylko dwa gole. Dodatkowo, w każdym z czterech ostatnich meczy Warty Poznań byliśmy świadkami maksymalnie 2 goli. Pokusiliśmy się więc o Warta – Piast typy na poniżej 2.5 gola w całym spotkaniu. Można też dodać, że Piast tylko w 1 z 3 ostatnich meczy zdobył więcej, niż jedną bramkę.

Ostatnie bezpośrednie mecze

 • Piast – Warta 0:1
 • Piast – Warta 0:1
 • Warta – Piast 0:0

Ostatnie mecze Warty Poznań

 • Lechia – Warta 2:0
 • Stal Mielec – Warta 0:1
 • Warta – Cracovia 1:0

Ostatnie mecze Piasta Gliwice

 • Piast – Jagiellonia 2:1
 • Legia – Piast 0:1
 • Piast – Górnik Łęczna 1:0

Gdzie Warta Poznań – Piast Gliwice transmisja na żywo?

Z meczu Warta – Piast transmisja będzie przeprowadzona przez Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Sport 5. Dla chcących oglądać mecz w internecie, stream znajdzie się na Canal+ Online. Pierwszy gwizdek w Grodzisku Wielkopolskim rozbrzmi o godzinie 18:00 (29 kwietnia 2022 roku).

Najczęściej pojawiające się pytania

 • O której początek meczu?

O godzinie 18:00.

 • Jaka jest historia bezpośrednich meczy?

Nie ma co zagłębiać się w nią aż tak bardzo. Warto jednak przeanalizować, że w trzech ostatnich bezpośrednich meczach, dwa razy górą była Warta, a raz padł remis.

 • Gdzie najlepsze na Warta – Piast kursy?

Polecamy ofertę Fortuny oraz forBET.

Zerknij ponadto na typy na mecz Górnika Zabrze z Radomiakiem Radom.