Warta Poznań – Jagiellonia typy i kursy bukmacherskie (01.12.2023)

Przed nami grudniowe mecze w rozgrywkach Ekstraklasy. Przygotowaliśmy na starcie Warta Poznań – Jagiellonia typy, które możecie wykorzystać u swoich ulubionych bukmacherów.

Warta Poznań – Jagiellonia typy bukmacherskie

Pora na kolejne emocje w najlepszej polskiej lidze. Siedemnasta kolejka, która przed nami jest ostatnią serią gier w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Mówić możemy już o pierwszych faworytach jak i rozczarowaniach sportowych. Gospodarze z pewnością będą chcieli postawić wyżej notowanym przyjezdnym z Podlasia trudne warunki. Kto będzie cieszył się w piątkowy wieczór ze zdobytych kolejnych trzech, ligowych oczek? Prezentowane przez nas tutaj na potyczkę Warta Poznań – Jagiellonia typy wybraliśmy po analizie statystyk z ostatnich spotkań i historii bezpośrednich meczów.

Warta Poznań - Jagiellonia typy

Ekipa Warty Poznań w tym sezonie śmiało nazywana może być mianem ligowego średniaka. Piłkarze prowadzeni przez Dawida Szulczka mają za sobą kilka ciekawych pojedynków lecz pozycja w tabeli nie może napawać ich kibiców dumą. Po szesnastu kolejkach Zieloni legitymują się bilansem czterech zwycięstw, sześciu remisów i sześciu porażek. Dorobek osiemnastu oczek pozwala im zajmować dość odległe, trzynaste miejsce w klasyfikacji.

Zdecydowanie lepiej w dobiegającym do półmetka sezonie prezentują się gracze Jagiellonii Białystok. Ekipa z Podlasia to prawdziwa rewelacja rozgrywek, która pewnie zmierza po podium rundy jesiennej. Piłkarze Adriana Siemienieca pochwalić mogą się bardzo dobrym bilansem. Dziewięć zwycięstw, cztery remisy i trzy porażki dają Żółto- Czerwonym trzydzieści jeden oczek i pozycję wicelidera przed ostatnią kolejką rundy jesiennej.

Według nas piątkowe starcie może być bardzo ciekawe. Jako strzelców pierwszego gola stawiamy na zespół gospodarzy. Spoglądając w statystyki widzimy, że taka sytuacja miała miejsce w pięciu z sześciu ostatnich pojedynków w Ekstraklasie z udziałem Zielonych. Drugi nasz typ to powyżej 1.5 gola w tym pojedynku. Taki scenariusz miał miejsce w siedmiu z ośmiu rozegranych do tej pory bezpośrednich potyczkach tych zespołów.

Warta Poznań – Jagiellonia kursy bukmacherskie

Według bukmacherów nieznacznym faworytem tej potyczki są goście. W STS kurs na wygraną Warty to 2.80, na remis 3.05, a na triumf Jagiellonii 2.50.

Warta Poznań – Jagiellonia bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

W ostatnich spotkaniach obydwa zespoły nie zgarnęły pełnej puli punktów. Ekipa Warty pokonała Widzew (1:0), przegrała z Puszczą (0:2) oraz zremisowała z Legią (2:2). Białostoczanie pokonali w Pucharze Polski Resovię (3:1) oraz zaliczyli dwa ligowe remisy: z Koroną (2:2) oraz Piastem (0:0). W ośmiu bezpośrednich pojedynkach rozegranych do tej pory dwukrotnie wygrywali Poznaniacy, padły trzy remisy oraz trzykrotnie triumfowali piłkarze Jagiellonii.

Gdzie oglądać Warta Poznań – Jagiellonia? Transmisja i godzina

Pojedynek rtozpocznie się w piątek, 1 grudnia o godzinie 18:00. Obejrzeć go będzie można w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i CANAL+ Family oraz na internetowych platformach Player.pl, CANAL+ online, myCanal i Polsat Box Go.