Warta – Wisła Kraków typy i kursy ✔️ 6.12.2021

17. kolejkę PKO Ekstraklasy domkniemy w poniedziałek, meczem Warty Poznań z Wisłą Kraków. Kto okaże się lepszy w Grodzisku Wielkopolskim?

Redakcyjne typy na spotkanie Warta Poznań – Wisła Kraków

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami bukmacherskimi i zweryfikowania czy przedstawione na mecz Warta – Wisła Kraków kursy nie uległy zmianie.

warta wisła kraków typy

Mecz na przełamanie?

Obie drużyny mogą potraktować to spotkanie jako swoistą szansę na przełamanie. Warta Poznań przegrała dwa ostatnie mecze ligowe – derbowy z Lechem Poznań oraz z Wisłą Płock. Także dwa ostatnie mecze Białej Gwiazdy w PKO Ekstraklasie zakończyły się porażką tej drużyny. Wisła Kraków musiała uznać ostatnio wyższość zarówno Radomiaka Radom, jak i Jagielloni Białystok. Co prawda Wisła przed kilkoma dniami wygrała w Fortuna Pucharze Polski 3:1 z Widzewem Łódź, awansując do ćwierćfinału, ale w lidze przełamania poszuka dopiero teraz. Czy to się uda?

Nasze przed Warta – Wisła Kraków typy wskazują, że nie. Przede wszystkim stawiamy zakłady na podwójną szansę – wygrana Zielonych lub remis. Zacznijmy od tego, że Warta Poznań wygrała dwa ostatnie bezpośrednie spotkania z Wisłą Kraków. To raz. Dwa, Zieloni na “domowym” obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim nie wygrali od ośmiu ligowych meczy! W końcu musi nadejść przełamanie. Zwłaszcza, że poznaniacy poprawili nieco swój styl gry.

Na mecz Warta – Wisła Kraków typy kierujemy także w stronę tego, że oba zespoły nie zdobędą gola. Będzie strzelała tylko Warta lub nikt. Dlaczego? Otóż w 2 z 4 dotychczas rozegranych bezpośrednich meczy Warta Poznań – Wisła Kraków tylko jedna ekipa zdobywała bramki. Taka sytuacja miała też miejsce aż w 9 z 10 ostatnich meczy Warty Poznań. Znamienne.

Dodatkowo stawiamy na Warta – Wisła Kraków typy, że do przerwy będzie remis. W końcu tak właśnie kończyły się pierwsze połowy aż w 3 z dotychczas rozegranych 4 bezpośrednich meczach poznaniaków z krakowianami.

Kto nie zagra w meczu?

Wiemy już, kto nie zagra w meczu Warty Poznań z Wisłą Kraków. Zdecydowanie dłuższa jest lista nieobecności po stronie gospodarzy. Mowa tu o kontuzjowanych Jakóbowskim, Pleśnierowiczu, Sopoćko i Ławniczaku. Bez tych graczy muszą radzić sobie Zieloni. Jak wygląda sytuacja w zespole Białej Gwiazdy? Wisła Kraków nie będzie mogła skorzystać z usług kontuzjowanych Błaszczykowskiego i Urygi.

Ostatnie rezultaty

Warta Poznań przegrała w ostatniej kolejce derbowy pojedynek z Lechem Poznań 0:2. Wisła Kraków wygrała przed kilkoma dniami 3:1 w Fortuna Pucharze Polski z Widzewem Łódź. Jeśli chodzi o bezpośrednie mecze, to Warta mierzyła się z Wisłą czterokrotnie. Dwa razy górą była Warta, a dwa razy Wisła. Warto podkreślić jednak, że dwa ostatnie mecze zakończyły się wygranymi Zielonych.

Warta Poznań – Wisła Kraków transmisja

Mecz na żywo pokażą dwie stacje. Są to Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3. Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego rozbrzmi o godzinie 18:00. Liczymy, że w Grodzisku Wielkopolskim emocji nie zabraknie. Podobnego gatunku emocjonalnego spodziewamy się w meczu następnej kolejki Raków – Piast.

Gdzie obstawiać?

Sprawdziliśmy gdzie znaleźć korzystne na mecz Warta – Wisła Kraków kursy. Kierujemy Was na strony bukmacherów STS, forBET oraz PZBuk, gdzie naszym zdaniem kursy bukmacherskie wyglądają po prostu najlepiej.

Pytania o mecz

  • Kto sędzią meczu?

Mecz poprowadzi Paweł Raczkowski.

  • Kto jest faworytem bukmacherów?

Bukmacherzy nie wskazują faworyta.