Widzew Łódź – Piast Gliwice typy i kursy (07.04.2024)

Kolejne mecze ligowe przed nami. Przygotowałem na potyczkę Widzew Łódź – Piast Gliwice typy i ich analizy, które wykorzystać można podczas zawierania zakładów. Zapraszam do lektury!

Widzew Łódź – Piast Gliwice typy bukmacherskie

Czas na kolejne emocje piłkarskie. Powoli wkraczamy w decydującą fazę rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024. Przed nami dwudziesta siódma kolejka spotkań. Jedne z zespołów walczą o tytuł inne o uniknięcie spadku. W tym momencie nie można już sobie pozwolić na błędy zatem każdy z zespołów ma chrapkę na komplet punktów, które przybliża ich do założonych celów. Moje na mecz Widzew Łódź – Piast Gliwice typy wybrałem po analizie statystyk z poprzednich meczów jak i bezpośrednich starć.

Widzew Łódź - Piast Gliwice typy

Zespół Widzewa w tym sezonie śmiało określić możemy mianem ligowego średniaka. Wskazują na to wyniki jak i miejsce w tabeli. Podopieczni Daniela Myśliwca w dwudziestu sześciu meczach zanotowali dziesięć zwycięstw, pięć remisów i jedenaście porażek. Zgromadzone trzydzieści pięć oczek klasyfikuje drużynę z alei Piłsudskiego na dziewiątej pozycji w tabeli. Warto jednak zaznaczyć, że Widzewiacy wciąż mają szansę na awans w niej dzięki niewielkiej stracie do wyżej sklasyfikowanych zespołów.

Drużynie Piasta Gliwice również potrzebne są zwycięstwa a co za tym idzie punkty. Podopieczni Aleksandara Vukovia zajmują co prawda dość bezpieczną, dwunastą pozycję z dorobkiem dwudziestu dziewięciu oczek ale ich przewaga nad drużynami ze strefy spadkowej jest stosunkowo niewielka. Po dwudziestu sześciu kolejkach Gliwiczanie legitymują się bilansem pięciu zwycięstw, aż czternastu remisów i siedmiu porażek.

Według mnie niedzielne starcie w Łodzi zakończy się triumfem Widzewa lub remisem. Spoglądając w statystyki zauważyć można, że ekipa Piasta Gliwice nie wygrała w dwunastu z ostatnich piętnastu pojedynków w Ekstraklasie. Drugi mój typ o powyżej 2.5 gola w tym starciu- taki scenariusz miał miejsce w czterech ostatnich potyczkach bezpośrednich pomiędzy tymi zespołami.

Widzew Łódź – Piast Gliwice kursy bukmacherskie

Bukmacherzy nie wskazują nam faworyta tej potyczki. W Betfan kurs na triumf Widzewa Łódź to 2.68, na remis 3.10 a na zwycięstwo Piasta Gliwice również 2.68.

Widzew Łódź – Piast Gliwice bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Łodzianie w ostatnim czasie zanotowali ligowy remis z Cracovią (2:2) oraz zwycięstwo nad Koroną Kielce (3:1) ponadto pokonali w towarzyskim starciu Górnik Łęczna (4:2). Zespół Piasta w rozgrywkach Ekstraklasy przegrał z Legią Warszawa (1:3) oraz zremisował 2:2 ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni trenera Vukovicia odpadli również z Pucharu Polski przegrywając z Wisłą Kraków (1:2). Trzy ostatnie bezpośrednie potyczki do triumf Widzewa (2:1) oraz dwa zwycięstwa Piasta (dwukrotnie 3:2).

Gdzie oglądać Widzew Łódź – Piast Gliwice? Transmisja i godzina

Mecz rozpocznie się w niedzielą 7 kwietnia o godzinie 12:30 w Gliwicach. Obejrzeć go będzie można w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 oraz na platformach CANAL+ online, myCanal, Player.pl, Polsat Box Go.