Widzew – Resovia typy, zakłady, transmisja i zapowiedź nadchodzącego meczu

W sobotę przeniesiemy się do Łodzi, gdzie wciąż trwa walka o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.

Najciekawsze typy przed meczem Widzew Łódź – Resovia Rzeszów (07.05.2022)

Przygotowaliśmy z okazji pojedynku Widzew – Resovia typy, które mogą sprawdzić się przy zawieraniu zakładów.

Widzew zmierza po awans do elity. Czy drużyna z Rzeszowa pokrzyżuje ich plany?

Przed nami ciekawe wydarzenie w Łodzi – pojedynek Widzew – Resovia. Typy, które dla was przygotowaliśmy są efektem przeanalizowania przez nas ligowych statystyk i ostatnich wyników obydwu zespołów. Drużyna z Łodzi zmierza po awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostatni raz grali w niej w sezonie 2013/14. W 2015 roku zespół rozpoczął rozgrywki w IV lidze i sukcesywnie piął się w górę. Obecnie podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia plasują się na 2 miejscu w tabeli I Ligi, z przewagą 2 punktów nad Arką Gdynia. Wiele wskazuje na to, że to właśnie pomiędzy tymi dwoma zespołami rozegra się walka o awans do Ekstraklasy.

widzew resovia typy

Zespół z Podkarpacia, z dorobkiem 38 oczek zajmuje bezpieczną, jedenastą pozycję. W historii bezpośrednich spotkań sobotni rywale mierzyli się ze sobą 8-krotnie. Trzykrotnie wygrywali łodzianie, 4-krotnie rzeszowianie oraz padł jeden wynik remisowy. Jakim rezultatem zakończy się kolejne starcie łodzian i rzeszowian? W sobotnim pojedynku Widzew – Resovia kursy wskazują jako zdecydowanych faworytów zespół gospodarzy. My również uważamy, że rozpędzeni, niezwykle skutecznie grający podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonają swoich rywali.

Spoglądając w statystyki widzimy, że Widzewiacy wygrywali 9-krotnie w ostatnich 15 rozegranych pojedynkach. Naszym zdaniem łodzianie nie tylko wygrają, ale jako pierwsi zdobędą gola. Działo się tak w 10 z 15 ostatnich pojedynków, które stoczyli Widzewiacy.

Ostatnie bezpośrednie spotkania

 • Resovia – Widzew 1:0
 • Resovia – Widzew 1:2
 • Resovia – Widzew 2:0

Ostatnie mecze Widzewa

 • ŁKS Łódź – Widzew 0:1
 • Widzew – Korona Kielce 1:2
 • GKS Jastrzębie – Widzew 0:2

Ostatnie mecze Resovii

 • Resovia – Arka 4:1
 • Chrobry – Resovia 3:3
 • Resovia – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Sytuacja kadrowa przed meczem Widzew – Resovia

Do niedawna zespół z Łodzi przypominał szpital lecz powoli sytuacja uspokaja się. W sobotnim meczu na pewno nie zagrają Adam Dębiński, Konrad Reszka, Daniel Tanżyna czy Jakub Wrąbel. Z drużyny z Rzeszowa nie docierają do nas informacje o ewentualnych absencjach.

Widzew – Resovia – gdzie obejrzeć mecz?

Wszyscy, którzy postawili na potyczkę Widzew – Resovia zakłady z pewnością będą chcieli ją obejrzeć. Pierwszy gwizdek arbitra w Łodzi o godzinie 18:00. Z meczu Widzew – Resovia transmisja dostępna będzie online na platformie Polsat Box Go oraz w serwisie statscore po wykupieniu dostępu.

FAQ

 • Jak zakończył się ostatni bezpośredni pojedynek?

Ostatni mecz pomiędzy Widzewem a Resovią zakończył się zwycięstwem rzeszowian 1:0.

 • Kto jest faworytem?

Powyżej przedstawiliśmy nasze na mecz Widzew – Resovia typy. Faworytem według nas jest zespół z Łodzi.

Przy okazji rzuć okiem na zapowiedź meczu Chrobrego z Podbeskidziem.