Wisła Kraków – Legia typy, analizy, składy – 29 sierpnia 2021

Wisła Kraków – Legia typy, analizy, składy – 29 sierpnia 2021

Niedzielny wieczór w Krakowie przy ulicy Reymonta przyniesie nam spotkanie jednych z najbardziej rozpoznawalnych drużyn w Polsce. Miejscowa Wisła podejmie aktualnego Mistrza Polski – Legię Warszawa. Jeśli jesteś zdecydowany obstawiać, mamy dla Ciebie na spotkanie Wisła Kraków – Legia typy całkiem za darmo.

Aktualne kursy i typy bukmacherów na spotkanie Wisła Kraków – Legia Warszawa

Poniżej przedstawiamy Ci na spotkanie Wisła Kraków – Legia typy. Prognozy przygotował nasz zespół ekspertów, który bierze pod uwagę aktualną formę drużyn, ich ostatnie wyniki oraz statystyki. Pamiętaj jednak, że jeśli jesteś zdecydowany obstawiać, musisz upewnić się, że przedstawione na mecz Wisła Kraków – Legia kursy są aktualne, gdyż jest to wartość zmienna. W celu weryfikacji odwiedź stronę internetową danego bukmachera.

Legia Warszawa wygra z Wisłą Kraków

Kolejny rok Legioniści walczą nie tylko w lidze ale i w europejskich pucharach. Pomimo dodatkowych spotkań w kalendarzu, naszym zdaniem Legioniści nie powinni mieć problemu z pokonaniem krakowian. Spoglądając na tabele widzimy Wojskowych dopiero na 10 pozycji, ale jest to uwarunkowane tym, że rozegrali oni dopiero 3 spotkania pomimo 5 kolejek. Wiślacy w ligowej tabeli plasują się na 4 miejscu. Poza rytmem meczowym, kolejnym atutem, który będzie przemawiał na korzyść Legionistów jest fakt, że nie przegrali oni w 4 ostatnich bezpośrednich pojedynkach z Wisłą Kraków, zaliczając remis i 3 zwycięstwa (w tym pamiętne 7:0 w 2019 roku).

W spotkaniu padnie powyżej 2.5 goli

Przedstawiliśmy Ci już nasze na spotkanie Wisła Kraków – Legia typy co do wyniku. Obydwa zespoły w tym sezonie lubią strzelać dużo bramek. Wiślacy w 5 meczach zdobyli 10 bramek, co daje średnią 2 gole na mecz. Legioniści zdobyli 4 bramki w 3 spotkaniach. Daje to średnią 1.33 gola na mecz. Również historia bezpośrednich spotkań pokazuje nam, że obydwa zespoły lubią strzelać sobie nawzajem gole. W 51 dotychczas rozegranych spotkaniach, padło średnio 2.51 gola na mecz.

Obie drużyny strzelą gola

Na spotkanie Wisła Kraków – Legia typy co do zwycięstwa Legii i powyżej 2.5 bramki w meczu są naszym zdaniem bardzo prawdopodobne. Kolejnym typem jest to, że obydwa zespoły strzelą gole. Możemy założyć taki scenariusz, ponieważ spoglądając w historię pojedynków Legii z Wisłą widzimy, że w większości meczów zarówno piłkarze Białej Gwiazdy jak i Wojskowych zdobywali bramki. Warto zatem rozpatrzyć ten zakład, ponieważ w kontekście meczu Wisła Kraków – Legia kursy są bardzo atrakcyjne, tym bardziej że Wisła od początku sezonu prezentuje dobrą formę, a Legioniści przystąpią do tego spotkania na fali sukcesu w europejskich pucharach.

Przegląd sytuacji kadrowej przed spotkaniem Wisła – Legia

Warszawiacy walczą nie tylko w Ekstraklasie ale również w europejskich pucharach. Wymusza to na trenerze Michniewiczu rotowanie składem, tak by piłkarze zawsze byli w odpowiedniej kondycji. Jak zwykle na mecz Wisła Kraków – Legia składy otrzymamy przed pierwszym gwizdkiem sędziego Zbigniewa Dobrynina. Na obecną chwilę wiadome jest jednak, że w kadrze meczowej Wisły Kraków zabraknie kontuzjowanych Alana Urygi i Gieorgija Żukowa. Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z Bartosza Kapustki.

Jakich wyjściowych składów możemy się spodziewać? Nasze przypuszczenia

Jakie będą w meczu Wisła Kraków – Legia składy wyjściowe? Pokusiliśmy się o wytypowanie naszych jedenastek.

Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski, Szota, Frydrych, Hanousek – El Mahdioui, Yeboah, Skvarka, Plewka, Młyński – Brown Forbes

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki, Slisz, Andre, Hołownia – Rafael Lopes, Muci – Pekhart

Ostatnie wyniki Wisły i Legii

Wiślacy w tym sezonie rozegrali 5 meczów. Do tej pory pokonali Zagłębie Lubin (3:0) oraz Górnika Łęczna (3:1), zremisowali z Bruk-Betem Niecieczą (2:2) oraz ulegli Rakowowi Częstochowa (1:2) a także ze Stalą Mielec (1:2). Legioniści w 3 spotkaniach zwyciężyli z Wisłą Płock (1:0) oraz Wartą Poznań (2:0), a także przegrali z Radomiakiem Radom (1:3). Warszawiacy udanie zaprezentowali się na arenie międzynarodowej, sensacyjnie awansując do fazy grupowej Ligi Europy, odprawiając z kwitkiem Slavię Praga. Kluczowymi zawodnikami w kontekście bezpośredniego spotkania mogą być Pekhart i Muci z Legii Warszawa oraz Kliment i Yeboah z Wisły Kraków.

Gdzie oglądać mecz Wisła Kraków – Legia Warszawa?

Transmisję z tego meczu zobaczyć będzie można na antenach Canal+ Premium, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport. Równocześnie z meczu Wisła Kraków – Legia transmisja online prowadzona będzie w serwisie Canal+ Online oraz Player.

U którego bukmachera warto obstawić spotkanie Wisła – Legia?

Jeśli przedstawione przez nas na spotkanie Wisła Kraków – Legia typy spodobały Ci się, to warto obstawić zakłady w STS, Fortuna czy LVBET ponieważ w chwili tworzenia przez nas artykułu to właśnie te firmy oferowały najlepsze kursy.