Wisła Puławy pewnym zwycięstwem zakończyła pucharową przygodę Świdniczanki

Mocnym akcentem rywalizację w Pucharze Polski LZPN rozpoczęli zawodnicy Wisły Puławy. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali w ćwierćfinale tych rozgrywek Świdniczankę Świdnik Mały 5:0. Zwycięstwo nad reprezentantem lubelskiej klasy okręgowej zapewniły puławianom dwa trafienia Krystiana Putona i Szymona Stanisławskiego oraz bramka Michała Kobiałki. – Na pewno pozytywnie trzeba podsumować to spotkanie. Mieliśmy pewne założenia na to starcie i zespół je doskonale zrealizował. Wyszliśmy na tę konfrontację pewni siebie. Udało nam się zmusić przeciwnika do obrony i popełniania błędów, w czym z pewnością pomogły szybko strzelone bramki. Byliśmy konsekwentni w realizacji naszych założeń i mecz skończył się wysokim wynikiem. Wiele rzeczy dobrze wyglądało w tej konfrontacji. Zarówno gra w obronie, jakość w fazie atakowania, jak i konsekwencja w defensywie podczas stałych fragmentów gry. Wyglądaliśmy solidnie i to wystarczyło, żeby odnieść przekonujące zwycięstwo. Ponadto obyło się bez kontuzji, także to starcie miało same plusy – mówi trener Dumy Powiśla.

NASTĘPNA RUNDA

W następnej rundzie Wisła Puławy zmierzy się ze zwycięzcą meczu Powiślak KońskowolaMotor Lublin (8 października, 15:15). Spotkanie półfinałowe Pucharu Polski LZPN zaplanowano na 16 października na godzinę 15:00.

Świdniczanka Świdnik Mały – Wisła Puławy 0:5 (0:2)
Bramki: Krystian Puton 9′, 20′, Michał Kobiałka 53′, Szymon Stanisławski 70′, 83′

Wisła: Kurek – Wolanin (46′ Łuczkowski), Kiczuk (65′ Pacocha), Rogala, Zmorzyński, Szczotka, Chudyba (46′ Bernat), Szymanek, Zuber (46′ Wojczuk), K. Puton (46′ Kobiałka), Stanisławski.

Żółte kartki dla Wisły:
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).

fot. Wisła Puławy