Wisła Puławy rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej z nowym zawodnikiem w składzie

We wtorek na pierwszym treningu w 2020 roku spotkali się piłkarze Wisły Puławy. Trener Mariusz Pawlak miał do dyspozycji 27 zawodników.

Żaden z piłkarzy nie zgłosił sztabowi szkoleniowemu problemów zdrowotnych. – Obecnie wszyscy zawodnicy są do naszej dyspozycji. Na treningu pojawili się czterej nowi gracze, jednak nie są to piłkarze do testów, tylko tacy, z którymi w najbliższym czasie będziemy podpisywali umowy. To bramkarz, środkowy obrońca, boczny obrońca i skrzydłowy. Trenował również jeden zawodnik testowany, który jest związany z Puławami. Jego ojciec reprezentował w przeszłości barwy Wisły Puławy. Przyleciał do nas ze Stanów Zjednoczonych i jest w okresie testów (mowa o Nicholasu Kozdroniu – przyp. red.). Pozostali zawodnicy biorący udział w pierwszych zajęciach byli przez nas wcześniej obserwowani – mówi Marcin Popławski, asystent trenera Mariusza Pawlaka.

Pierwsze zajęcia trwały niespełna godzinę i nie miały intensywnego charakteru. – To był spokojny trening wprowadzający, ponieważ przed nami testy wydolnościowe. Zawodnicy dostali pewne wytyczne odnośnie okresu przejściowego, jednak pozbawione stricte piłki nożnej. To nie były intensywne zajęcia, a bardziej zapoznanie się z piłkami: trochę gry w dziadka, podań i rozgrzewki ogólnorozwojowej. Nie chcieliśmy forsować tempa. Gdybyśmy mocniej przycisnęli, mogłoby się to odbić na wynikach badań, a zależy nam na tym, żeby były one miarodajne – wyjaśnia Popławski.

W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 w barwach Wisły nie zobaczymy Krystiana Żelisko i Konrada Szczotki, którzy zostali wypożyczeni do Lewartu Lubartów. Wraz z końcem 2019 roku skończyła się umowa Piotra Zmorzyńskiego, która nie została przedłużona. Ponadto klub rozwiązał kontrakt z Arkadiuszem Maksymiukiem. Natomiast nowym nabytkiem ekipy z Puław jest Błażej Cyfert. 27-letni obrońca był ostatnio zawodnikiem Stali Rzeszów.

W najbliższą sobotę (11 stycznia) Wisłę czeka gra wewnętrzna. Pierwszy sparing podopieczni Mariusza Pawlaka rozegrają 18 stycznia w Siedlcach, gdzie zmierzą się z tamtejszą Pogonią.

fot. Wisła Puławy