Wisła Puławy zanotowała drugi remis z rzędu

W 14. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Wisła Puławy po raz trzeci w sezonie 2020/2021 straciła punkty. W tej serii gier Duma Powiśla podejmowała Sokoła Sieniawa, drużynę, która jako jedyna w całej stawce jak dotąd nie zaznała smaku porażki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, a oba trafienia padły w drugiej połowie sobotniej konfrontacji. − Nie ukrywam, że nie jestem zadowolony z wyniku tego spotkania, ponieważ po ostatnim remisie z Podhalem Nowy Targ mówiłem swoim zawodnikom, że nie gramy o trzy punkty, a o pięć, by te dwa poprzednie “odrobić”. Weryfikacja nadeszła od zespołu, który nie przegrał meczu od dłuższego czasu. Sokół pokazał, że jest ciężkim rywalem i wybieganą drużyną. Przeciwnicy utrudniali nam zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy graliśmy może nie do końca za wolno, ale z pewnością dogrywaliśmy zbyt krótkie piłki. Mieliśmy zupełnie inny plan niż to, co zaprezentowaliśmy. Natomiast druga część spotkania, a przede wszystkim jej końcówka oraz przeprowadzone zmiany dały nam więcej sytuacji podbramkowych. Mieliśmy w ostatnich minutach trzy szanse i uważam, że w dwóch z nich należały nam się ewidentne rzuty karne. Jeśli gracze atakują z pełnym impetem w nogi, to są karygodne błędy arbitra i będziemy starali się zwrócić na to uwagę Kolegium Sędziów. Arbitrzy nie mogą czuć się po takich sytuacjach bezkarni. Musimy przyjąć ten remis, ponieważ to nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu − powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Wisły Puławy Mariusz Pawlak.

W następnej kolejce Wisła Puławy zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (17 października, 15:00). Natomiast Sokół Sieniawa podejmie Podhale Nowy Targ (18 października, 14:00).

Wisła Puławy − Sokół Sieniawa 1:1 (0:0)
Bramki: Adrian Paluchowski 68′ – Jarosław Lis 60′

Wisła: Owczarzak − Cheba, Kiczuk, Cyfert, Pigiel (60′ W. Puton) – Zając (46′ Bartosiak), Drozdowicz, Skałecki, Kuban, Brągiel (73′ Pielach) – Paluchowski.

Sokół: Zając − Grasza (46′ Majda), Drelich, Kapuściński, Lis – King (46′ Skała), Jędryas, Purcha, Burka – Kitiliński (74′ Pikiel), Mazurek.

Żółte kartki: Marcin Pigiel, Dariusz Brągiel, Tomasz Zając, Przemysław Skałecki, Rafał Kiczuk, Błażej Cyfert − Kacper Drelich
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).