Wisła w 1/16 PP!

Jak poinformował puławski klub za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku, Wisła Puławy otrzymala wolny los na I rundę Pucharu Polski. Oznacza to, że wiślacy zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie przeciwnikiem będzie zespół grający w minionym sezonie w T-Mobile Ekstraklasie.

Zespół Kolejarza Stróże po fuzji z Limanovią Limanowa miał przystąpić do Pucharu Polski pod nazwą Limanovia Limanowa. Ostatecznie, jak czytamy w komunikacie, zespół z Małopolski nie przystąpi do rozgrywek, a co za tym idzie, Wisła zagra w 1/16 PP. Do Puław, 24 września, zawita drużyna z najwyższej półki!

Podopieczni Marcina Jałochy w ten sposób przeszli zatem trzy rundy, nie rozgrywając żadnego spotkania! Najpierw do meczu rundy przedwstępnej nie przystąpiła Warta Poznań, po czym wiślakom przysługiwał – w rundzie wstępnej – wolny los. W I rundzie Wisła Puławy walkowerem ogra Limanovię…

Przypomnijmy, wczoraj KS Wisła Pulawy poinformował o niemożności organizacji na puławskim – bardzo nowoczesnym przecież – obiekcie imprez masowych. Byłoby niezmiernie szkoda, gdyby pierwszy od ponad 20 lat mecz Wisły z zespołem z Ekstraklasy (ostatnio mecze z Widzewem i ŁKS Łódź w PP na przełomie lat 80. i 90.) obejrzeć mogło jedynie 999 osób.

Wisła w 1/16 finału podejmie jedną z drużyn: Legia Warszawa, Lech Poznań, Ruch Chorzów,  Lechia Gdańsk, Wisła KrakówGórnik Zabrze, Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Śląsk Wrocław, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Piast Gliwice, Korona Kielce, Cracovia, Widzew Łódź, Zagłębie Lubin.

Wisła swojego rywala oraz ewentualnych przeciwników w późniejszych rundach PP pozna najprawdopodobniej w trzecim tygodniu sierpnia.