Wisła zagra w Poznaniu

Wisła zagra w Poznaniu

Pomimo problemów natury organizacyjno-finansowej i bardzo późnego rozpoczęcia przygotowań, Warta Poznań zagra w Pucharze Polski. To dobra wiadomość dla puławskiej Wisły, która w Poznaniu 19 lipca o godzinie 17:00 rozpocznie granie o stawkę.

Mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomiędzy Wartą a Wisłą od samego początku stał pod znakiem zapytania. Warta Poznań po zakończonym niedawno sezonie 2013/2014, pomimo utrzymania się w gronie drugoligowców, zrezygnowała z ubiegania się o licencję na grę na tym poziomie rozgrywkowym. Dla drugiego, po Lechu, klubu w Poznaniu, oznaczało to spadek do IV ligi. Na chwilę obecną bardzo prawdopodobny wydaje się jednak start poznaniaków w rozgrywkach III ligi, a decyzję odnośnie klasy, w której zagra klub prowadzony przez Izabellę Łukomską-Pyżalską, poznamy dziś lub jutro.

Biało-zieloni pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca – Tomasza Bekasa – odbyli w ostatni wtorek, 9 lipca! Dla porównania – Wisła Puławy do sezonu przygotowuje się już od 23 czerwca. W tym czasie ,,Duma Poznania” zanotowała tylko jedno spotkanie sparingowe, w dodatku przegrane 0:2 z Polonią Środa Wielkopolska, na co dzień grającej w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

– Mecz pucharowy będzie dla nas przetarciem, pierwszym meczem o stawkę. Żałuję, że w tym sportkaniu będę mógł dokonać tylko trzech zmian, ważne będzie zwycięstwo – powiedział trener ,,Dumy Powiśla” – Marcin Jałocha. Puławian z pewnością może cieszyć decyzja Warty o przystąpieniu do rozgrywek. Dla piłkarzy będzie to pierwszy mecz o stawkę, a dla kibiców pierwszy wyjazd w nowej kampanii 2014/2015.

Do tej pory w rozgrywkach Pucharu Polski, Wisła nie odnosiła spektakularnych sukcesów. W ostatnich pięciu latach, puławianie odpadali z rozgrywek w rundach – przedwstępnej i wstępnej, ulegając Bytovii Bytów i dwukrotnie – Pogoni Siedlce. Teraz, w przypadku wyeliminowania w rundzie przedwstępnej Warty Poznań, na puławian czekał będzie w rundzie wstępnej – wolny los, a 13 sierpnia do Puław zawita Kolejarz Stróże. Jeżeli Wisła ogra Kolejarza, wówczas w Puławach 24 września gościł będzie zespół, który w sezonie 2013/2014 występował w rozgrywkach Ekstraklasy!