Włodawianka poza pucharem. Start Krasnystaw wyeliminował IV-ligowca

Jedną z niespodzianek w III rundzie Pucharu Polski ChOZPN sprawił Start Krasnystaw, który pokonał u siebie Włodawiankę Włodawę 2:0. Drużyna z chełmskiej klasy okręgowej wygrała z IV-ligowcem po dwóch bramkach Daniela Chariasza. − Na początku popełniliśmy prosty błąd i zawodnik gospodarzy oddal strzał w światło bramki, w wyniku czego już w 8. minucie przegrywaliśmy 0:1. Przeciwnicy dobrze bronili się i nastawili się na kontry, a my nie byliśmy dobrze dysponowani. Sytuacje, które stwarzaliśmy, nie były przez nas wykańczane. Po przerwie szybko chcieliśmy odrobić straty, ale na początku po długim podaniu do piłki dopadł zawodnik gospodarzy. Nasz obrońca próbował ratować sytuację, obaj się wywrócili i sędzia odgwizdał rzut karny, który został wykorzystany przez Daniela Chariasza. Start Krasnystaw wygrał to spotkanie zasłużenie i to on walczy dalej w Pucharze Polski. Nam pozostało skupienie się na rozgrywkach ligowych – komentuje Mirosław Kosowski.

Start Krasnystaw – Włodawianka Włodawa 2:0 (1:0)
Bramki: Daniel Chariasz 8’, 50’ (rzut karny)

Włodawianka: Paszkiewicz – Kędzierski, Błaszczuk, Czarnota, Marconi (65’ Kwiatkowski) – Skrzypek (70’ Chodziutko), Soroka, Gongora Valdes, Waszczyński (50’ Budzyński), Kamiński (70’ Pacek) – Walaszek.

Żółte kartki dla Włodawianki: Patryk Błaszczuk x2
Czerwona kartka: Patryk Błaszczuk 85’ (za drugą żółtą).