Wólczanka Wólka Pełkińska – Chełmianka Chełm 0:2 (Wypowiedzi pomeczowe)

Wólczanka Wólka Pełkińska – Chełmianka Chełm 0:2 (Wypowiedzi pomeczowe)

Gole Pawła Ulicznego i Mateusza Olszaka zapewniły piłkarzom Chełmianki Chełm zwycięstwo 2:0 nad Wólczanką Wólka Pełkińska, a tym samym fotel lidera grupy IV III ligi. Jak przebieg sobotniego spotkania skomentowali trenerzy obu drużyn?

Relację z meczu przeczytasz tutaj.

Artur Bożyk: – Powiedzieć, że byliśmy dzisiaj zespołem, to w zasadzie nic nie powiedzieć. Każdy, kto pojawił się na boisku, dał z siebie wszystko. Zawodnicy są wycieńczeni, ale i bardzo szczęśliwi. Wiedzieliśmy, że przy tym, co ostatnio miało miejsce, szczęście może być przy nas i temu pomogliśmy. Byliśmy na pewno skuteczni. Wielkie uznanie dla zespołu, bo zagrać na zero z tyłu z przeciwnikiem, który w tym roku zdolny był na przestrzeni kilku minut strzelać po trzy, cztery bramki, to jeden z aspektów, które mówią o tym, że idziemy w dobrym kierunku.

Grzegorz Sitek (trener Wólczanki Wólka Pełkińska): – Jeszcze raz gratuluję trenerowi Chełmianki zwycięstwa. To ważne trzy punkty w perspektywie gry o najwyższe cele. Tak, jak powiedział trener rywala, podobnie jak w życiu, tak i w piłce, trzeba mieć szczęście. Raz się można cieszyć, raz jest smutek. Dziś szczęście dopisało przeciwnikowi. Przebieg meczu był bardzo wyrównany. W takich spotkaniach o wyniku decydują detale. Muszę przyznać, że po jednym błędzie straciliśmy bramkę na początku i mecz był ustawiony. Druga sytuacja to rzut karny. Dla mnie problematyczny, ale z reguły nie komentuję pracy sędziów. To zabiło mecz. Przy stanie 0:2 trudno wrócić do gry. Nie mogę mieć żadnych pretensji do drużyny, bo zostawiła na boisku sto procent sił, walki i determinacji. Pojedynek był bardzo wyrównany. Jak przystało na mecz lidera z wiceliderem, było to dobre widowisko. Szkoda tych punktów, ale to tylko jeden mecz. Gramy o inne cele, jesteśmy szczęśliwi z naszego dorobku punktowego, gramy dalej. W Daleszycach będziemy chcieli się zrehabilitować. Trzeba się cieszyć z tego, co jest, bo idziemy w dobrym kierunku. Jeszcze raz gratuluję Chełmiance i jeszcze raz wszystkiego dobrego dla trenera Artura Bożyka z okazji urodzin.

fot. KIKI