Komplet punktów na IZO Arenie!

Szósty mecz na poziomie III ligi podopiecznych Waldemara Wiatera i pierwsze, historyczne zwycięstwo! Gracze z Żółkiewki wracają z Podkarpacia w znakomitych nastrojach. Izolator wciąż nie przypomniał sobie jak grał na własnym sezonie w poprzednich rozgrywkach.

Od bohatera do zera – taką drogę przebył w meczu z Hetmanem Żółkiewka ofensywny pomocnik Izolatora BoguchwałaBartosz Karwat. Najpierw ten zawodnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie, by potem ujrzeć dwie żółte kartki i osłabić swoich kolegów. Czołowy piłkarz zespołu z Podkarpacia przypomniał sobie o poprzednim sezonie, w którym to ujrzał aż 11 żółtych kartek w 30 meczach.

Goście pierwszy strzał w tym meczu oddali w piątej minucie. To właśnie wtedy szczęścia spróbował Jakub Baran, jednak jego uderzenie okazało się niecelne. To były dobre złego początki, bowiem szybko przewagę przejęli gospodarze. Przed pierwszym kwadransem co prawda nieźle jeszcze dośrodkowywał Damian Koprucha, jednak ostatecznie górą w tej sytuacji był bramkarz gospodarzy. Izolator dopiął swego w 29′ gry. Właśnie wtedy z podania Michała Beresia skorzystał wspomniany Karwat i strzałem w górny róg bramki wyprowadził “Izolację” na prowadzenie. Minutę przed przerwą gwiazdor gospodarzy otrzymał swoją pierwszą żółtą kartkę, a wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę Hetman wyszedł z jedną zmianą w składzie. Piotra Barana zastąpił młodziutki Przemysław Banaszak. Siedem minut po rozpoczęciu tej odsłony drugie “żółtko” ujrzał Karwat i od tego czasu nowe siły wstąpiły w przyjezdnych. Co prawda Izolator wciąż nieznacznie przeważał, jednak kontry beniaminka były wyjątkowo groźne. Pierwszy skal podopieczni Waldemara Wiatera zadali w 67′. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował obrońca – Karol Lewczuk. Fani gospodarzy nie mogli uwierzyć. Tutaj nikt nie spodziewał się innego wyniku, niż łatwe zwycięstwo “Izolacji”. Tymczasem w 92′ gry Damian Koprucha strzałem z rzutu karnego zapewnił Hetmanowi pierwszy, historyczny komplet punktów i znów został bohaterem Żółkiewki!

Izolator Boguchwała – Hetman Żółkiewka 1:2 (1:0)
Bramki: Bartosz Karwat 29′ – Karol Lewczuk 67′, Damian Koprucha 90+2′ (rzut karny)

Hetman: Ciołek – Furmaniak, Nogas, Lewczuk, Skrzypczyński – Bogusz, Sadowski (60′ Wójcik), Kasperek (78′ Szponar), P. Baran (46′ Banaszek), J. Baran (83′ Zając) – Koprucha.

Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).