Wyprawa na Górny Śląsk

Wyprawa na Górny Śląsk

GKS Katowice będzie ósmym przeciwnikiem Wisły Puławy w I lidze. “Duma Powiśla” od blisko miesiąca czeka na zwycięstwo na zapleczu Lotto Ekstraklasy. W piątek o przerwanie tej serii łatwo nie będzie, bowiem jedenastka Roberta Złotnika zmierzy się z jednym z faworytów do promocji na najwyższy szczebel.

Zespół z Górnego Śląska od dłuższego czasu nie ukrywa swoich ambicji do powrotu na najwyższy szczebel rozgrywkowy. „Ekstraklasa albo śmierć” – takie hasło było widoczne na stadionie przy ulicy Bukowej. Wydaje się, że obecny zespół Jerzego Brzęczka jest w stanie realnie powalczyć o promocję do Lotto Ekstraklasy, na co wskazuje chociażby zaledwie trzypunktowa strata do drugiego w tabeli Zagłębia Sosnowiec.

GKS Katowice po siedmiu spotkaniach ma na koncie tylko jedną porażkę i zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium. Jedenastka Brzęczka ma w składzie m.in. dwóch czołowych graczy ubiegłorocznej II ligi Dawida Abramowicza z Puszczy Niepołomice i Andreję Prokicia ze Stali Mielec. Zestaw najciekawszych nazwisk w katowickim obozie uzupełniają najskuteczniejszy w ostatnim czasie I-ligowiec Grzegorz Goncerz, bramkarz, mający na koncie gola w Ekstraklasie, Sebastian Nowak czy Mikołaj Lebedyński, wcześniej grający w Wiśle Płock.

Wiślacy czekają na wygraną w I lidze od 13 sierpnia, jednak niesprawiedliwym byłoby uznanie ich formy za słabą. Niebiesko-biało-czerwoni zremisowali dwa ostatnie spotkania, a w każdym z czterech niewygranych konfrontacji pokazywali momentami naprawdę ciekawy futbol. Formą błyszczał Sylwester Patejuk, który ma na koncie już sześć zdobytych bramek i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Robert Złotnik nie będzie miał do dyspozycji trzech ważnych ogniw. Uraz ścięgna Achillesa Sebastiana Dudy oznacza, że 23-latek zdolny do gry będzie najwcześniej za kilka miesięcy. Tylko indywidualnie pracują Sebastian Głaz i Mateusz Pielach, którzy pierwszy występ po kontuzji mogą zaliczyć za tydzień przeciwko Zniczowi Pruszków.

GKS Katowice – Wisła Puławy (9.09) 19:00

Sędziuje: Tomasz Wajda (Żywiec).