Z gimnastyką w rok 2018

Z gimnastyką w rok 2018

Od zajęć fitness przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 rozpoczęły zawodniczki AZS PSW Biała Podlaska. Na premierowych zajęciach pojawiło się 18 piłkarek. 

Z frekwencji na pierwszym treningu szkoleniowiec bialczanek może być zadowolony. – Nie było z nami tylko dwóch dziewczyn z Ukrainy i Białorusi, które jeszcze nie przyjechały do Polski. 16 zawodniczek czynnie uczestniczyło w ćwiczeniach, natomiast Ela Edel i Daniela Kosińska zmagają się z urazami. Nikt nowy z nami nie trenował – tłumaczy Michał Kwiecień.

Rok 2018 zawodniczki AZS PSW rozpoczęły zajęciami fitness. – Jestem zadowolony z tego treningu. To był typowy trening cardio, który miał nie tylko wprowadzić dziewczyny w dalszą fazę ćwiczeń, ale także je wzmocnić – komentuje szkoleniowiec.

Jak będą wyglądały pierwsze dni treningów piłkarek z Białej Podlaskiej? – Powoli będziemy wchodzić w coraz to większe obciążenia. Dwa najbliższe tygodnie mają nas wprowadzić i przygotować do ciężkiej pracy. Dojdą nam zajęcia na hali, a z czasem wyjdziemy na sztuczne boisko. Na razie będziemy spotykać się cztery razy w tygodniu. Potem liczba zajęć zwiększy się do pięciu. Należy jeszcze do tego dodać mecze kontrolne – kończy Michał Kwiecień.

Zawodniczki AZS PSW pierwszy sparing rozegrają 5 lutego. Ich rywalem będzie reprezentacja Polski kobiet do lat 17.

PLAN SPARINGÓW AZS PSW BIAŁA PODLASKA

5.02 – reprezentacja Polski kobiet U17
10/11.02 – Stomilanki Olsztyn
18.02 – Czarni Sosnowiec
3/4.03 – Stomilanki Olsztyn.