Z kim zagra Polska w barażach o Euro 2024 po wygraniu z Estonią?

Z kim zagra Polska w barażach o Euro 2024 po wygraniu z Estonią?
fot. Icon Sport

Reprezentacja Polski poprzez słabą postawę w eliminacjach mocno skomplikowała swoją sytuację, jednak nadal pozostaje w grze o awans na mistrzostwa Europy 2024. Z kim zagra reprezentacja Polski w barażach Euro 2024? Przedstawiamy informacje, które musicie znać.

Z kim gra Polska w barażach o Euro 2024 i kiedy?

Przed startem eliminacji do Euro 2024 niemal wszyscy byli przekonani o tym, że Polska ze spokojem awansuje na prestiżową imprezę. Toczyły się jedynie dyskusje na temat tego, czy Biało-Czerwoni zajmą pierwsze, czy drugie miejsce w grupie. 

Finalnie grupę wygrali Albańczycy, a druga lokata przypadła Czechom. Tym samym Polacy mocno rozczarowali i nie uzyskali bezpośredniego awansu na Euro 2024.

Z kim zagra Polska w barażach o Euro 2024? W barażowym półfinale zmierzyliśmy się z reprezentacją Estonii. To spotkanie odbyło się się 21 marca 2024 roku. Biało-czerwoni wypadli naprawdę solidnie. Podopieczni Michała Probierza dominowali praktycznie przez całe spotkanie. Ostatecznie wygrali aż 5:1. Trochę oczywiście boli ten jeden gol Estończyków. Tak naprawdę raz zaatakowali i od razu nas zaskoczyli. Szkoda. Wielka szkoda!

Zastanawiasz się, kiedy gra Polska w barażach Euro 2024 po pokonaniu Estończyków? Teraz czeka nas pojedynek w Cardiff. 26 marca o godz. 20:45 zagramy tam z reprezentacją Walii. Warto wyraźnie zaznaczyć, że będzie to już finał baraży o Euro 2024. Jeden mecz zadecyduje o tym, która drużyna pojedzie na mistrzostwa do Niemiec, a która będzie musiała obejść się smakiem.

Czy reprezentacja Polski jest faworytem baraży o Euro 2024?

Wiecie już, kiedy gra reprezentacja Polski w barażach Euro 2024. Wyjaśniliśmy też, z kim gra Polska w barażach Euro 2024. Najpierw zmierzyliśmy się z się z Estończykami. Ogromnym faworytem tego pojedynku byli Polacy. Każdy inny wynik niż triumf byłby wielkim wstydem. Na szczęście tym razem Polacy nie zawiedli i zdołali odnotować triumf.

A co z tą Walią? 26 marca może być różnie. To na pewno będzie szalenie trudny mecz. Możliwy jest każdy scenariusz, ale trzeba mieć nadzieję, że zmaterializuje się ten, zakładający awans reprezentacji Polski.