Z obozu beniaminka IV ligi lubelskiej: Unia Białopole

Decyzją Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej sezon 2019/2020 w niższych ligach został zakończony. Tym samym promocję do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczyły drużyny, które w momencie zakończenia rozgrywek znajdowały się na miejscu premiowanym awansem. Jedną z takich ekip jest Unia Białopole, która okazała się najlepsza w chełmskiej klasie okręgowej, wyprzedzając drugi w tabeli Start Krasnystaw o cztery punkty.

CIĘŻKA PRACA POPŁACA

Zespół z Białopola nie przegrał w sezonie 2019/2020 żadnego meczu, notując bilans dziesięciu zwycięstw i trzech remisów. – Dobra dyspozycja Unii to zasługa przede wszystkim ciężkiej pracy całej drużyny, satysfakcjonującej frekwencji na treningach i wzajemnej mobilizacji chłopaków. Statystyki mówią same za siebie. Wszyscy na nowo uwierzyli w sukces zespołu oraz w to, że awans jest w naszym zasięgu. Moim zdaniem decyzja o zakończeniu rozrywek została podjęta jak najbardziej słusznie. Dokończenie ligi byłoby niemożliwe na tym poziomie rozgrywkowym, ponieważ trzeba już myśleć o przygotowaniach do nowego sezonu. Sytuacja epidemiczna jest trudna i niejasna, a co najważniejsze niebezpieczna dla zdrowia – mówi trener Unii Tomasz Hawryluk.

SYSTEM ROZGRYWEK WCIĄŻ NIEPEWNY

IV- ligowa rywalizacja w sezonie 2020/2021 rozpocznie się najprawdopodobniej na początku sierpnia. Wciąż jednak niewiadomą pozostaje forma, w jakiej zostaną przeprowadzone rozgrywki. Możliwe jest utworzenie dwóch grup, a najbardziej prawdopodobny wydaje się podział według geograficznego kryterium północ-południe. – Myślę, że pod względem czysto sportowym, fajnie byłoby rozegrać te 38 spotkań i zmierzyć się z każdym przeciwnikiem. Aczkolwiek sądzę, że nie byłoby to takie proste. Podzielenie ligi to odciążenie finansowe dla klubów, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kraju – wyjaśnia nasz rozmówca.

UTRZYMANIE KADRY POPARTE WZMOCNIENIAMI

Drużyna Unii Białopole wyróżniała się w ostatnich rozgrywkach przede wszystkim świetną grą w defensywie. W trzynastu rozegranych spotkaniach podopieczni Tomasza Hawryluka stracili jedynie trzy bramki. W dodatku byli bardzo niegościnni, gdyż wygrali wszystkie siedem pojedynków na własnym boisku. Trzech zawodników Unii (Łukasz Kozłowski, Wojciech Bureć i Paweł Mazur) znalazło się w jedenastce chełmskiej ligi okręgowej 2019 na gali piłkarskiej organizowanej przez ChOZPN. Ponadto bramkarz drużyny z Białopola – Łukasz Kozłowski został wybrany najlepszym zawodnikiem chełmskiej “okręgówki”. – Chcielibyśmy utrzymać kadrę z poprzedniego sezonu. Prowadzimy również rozmowy w sprawie wzmocnień, przynajmniej po jednym zawodniku do wszystkich formacji. Celem będzie utrzymanie w IV lidze. Myślę, że każdy element gry naszej drużyny wymaga poprawek i w okresie przygotowawczym będziemy nad tym szczególnie pracować – tłumaczy szkoleniowiec Unii.

PRZYGOTOWANIA TRWAJĄ

Obecna sytuacja mocno skomplikowała założenia dotyczące klasycznych przygotowywań do sezonu. Trudno planować sparingi, a organizacja treningów również wymaga szczególnej uwagi. – Do tej pory zawodnicy w miarę możliwości trenowali indywidualnie. Pierwsze tygodnie przebiegły nam na treningu zdalnym. Rozpisałem chłopakom zadania i tego mieliśmy się trzymać. Jestem w stałym kontakcie z piłkarzami i na początku czerwca rozpoczynamy okres przygotowawczy. Czekamy na decyzje dotyczące organizowania sparingów. Oczekujemy też na datę wznowienia ligi oraz na informację, w jakiej formie będzie ona rozgrywana – kończy Hawryluk.

fot. Tomasz Hawryluk (archiwum)

 

0 0 vote
Article Rating