Z Piętą po awans

Udany debiut w roli pierwszego trenera Powiślaka Końskowola zaliczył Łukasz Giza. Prowadzona przez 35-latka drużyna żółto-niebieskich wygrała z Opolaninem Opole Lubelskie i tym samym zanotowała awans do III rundy Pucharu Polski LZPN. Dwa gole dla IV-ligowca zdobył Maciej Pięta.

KOMENTARZ TRENERA

Łukasz Giza: – To był mój oficjalny debiut i najważniejsze, że udało się wygrać. Puchar Polski nie jest dla nas priorytetem, co widać było po składzie. Zabrakło kilku ważnych zawodników. Na początku spotkania mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystaliśmy i do piętnastej minuty wyglądaliśmy nieźle. Potem nasza gra była gorsza. W tej części meczu byliśmy drużyną słabszą. W przerwie dokonałem czterech zmian, na murawę weszło kilku juniorów, którzy chcieli się pokazać. Przejęliśmy inicjatywę, byliśmy lepsi i bardziej konkretni. Poza dwoma golami stworzyliśmy sobie jeszcze trzy niezłe okazje. Cieszy dobra postawa 16-latka Wojtka Sadurskiego. Dał sobie radę w debiucie i zaliczył asystę przy pierwszej bramce. To plus tego spotkania. Cieszymy się z wyniku, ale od jutra zaczynamy przygotowania do ciężkiego pojedynku z Hetmanem Zamość.

NASTĘPNA RUNDA

W kolejnej rundzie Pucharu Polski LZPN Powiślak Końskowola zagra na wyjeździe z Zawiszą Garbów (30 sierpnia, 16:45).

Opolanin Opole Lubelskie – Powiślak Końskowola 1:2 (0:2)
Bramki: ? 84′ – Maciej Pięta 48′, 78′

Powiślak: Bicki (46′ Żuber) – Wankiewicz (62′ Piotrowski), Kędra, Antoniak, Leszczyński, D. Giziński (46′ Rułka), Miazga, Sułek, Pięta, Stępień (46′ Sadurski), Salamandra (46′ Kwiatek)