Zadanie we Wrocławiu wykonane

Ósmy ligowy triumf w sezonie 2019/2020 zanotowały piłkarki nożne Górnika Łęczna. Mistrzynie Polski w ramach 9. kolejki Ekstraligi kobiet pokonały na wyjeździe AZS Wrocław 4:0. Po dwie bramki dla zielono-czarnych zdobyły Ewelina Kamczyk oraz Patricia Hmirova.Spodziewaliśmy się wymagającego meczu. AZS Wrocław jest młodą drużyną, ale bardzo dobrze grającą w defensywie. Rywalki stoją blisko siebie w poszczególnych formacjach i wiedziałem, że na sztucznym boisku będzie nam trudno to wszystko sforsować. Tak właśnie było, pomimo tego, że rozegraliśmy bardzo dobre dwadzieścia pięć minut, w których oprócz rzutu karnego stworzyliśmy sobie dwa fantastyczne akcje. Szkoda tylko, że nie zostały one sfinalizowane. Dziwnym trafem druga część tej połowy była słabsza. Nie umiem wytłumaczyć dlaczego. Niby chcieliśmy wyjść wysokim pressingiem, a nie mieliśmy odpowiedniego poparcia. Po zwróceniu uwagi zawodniczkom strzeliliśmy na 2:0 i już do końca kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Gospodynie nie wychodziły praktycznie ze swojej połowy, czego konsekwencją były trzy strzelone przez nas gole – podsumowuje Piotr Mazurkiewicz.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie AZS UJ Kraków (27 października, 14:00).

AZS Wrocław – Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
Bramki: Ewelina Kamczyk 18′ (rzut karny), 83′, Patricia Hmirova 49′, 84′

Górnik: Palińska – Kovtun, Górnicka, Grec, Dyguś – Matysik, Grabowska, Hmirova, Kamczyk, Lefeld (75′ Hryb) – Karczewska (65′ Jędrzejewicz).