Zagłębie Lubin – Raków typy, kursy i transmisja spotkania

Miedziowi walczą o utrzymanie, a Raków o Mistrzostwo Polski. Tutaj każdy musi wygrać, a to sprawia, że czekamy na pasjonujące widowisko.

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa typy (14.05.2022)

Prezentujemy najciekawsze i najpewniejsze naszym zdaniem na mecz Zagłębie Lubin – Raków typy bukmacherskie.

Obie drużyny muszą wygrać

Zagłębie Lubin jest obecnie nad kreską, ale ewentualne zwycięstwo, a może i nawet remis, dadzą Miedziowym pewne utrzymanie i oszczędzą nerwów w następnej, ostatniej kolejce polskiej ekstraklasy. Raków wciąż bije się o mistrza, ale w poprzedniej rundzie, po nieoczekiwanym remisie z Cracovią stracił fotel lidera na rzecz Lecha Poznań. Podopieczni Papszuna muszą więc wygrać. Potrzeba punktów, a najlepiej kompletu oczek po obu stronach rywalizacji wyzwala kapitalne emocje przed zbliżającym się meczem Zagłębie Lubin – Raków. Typy, które przedstawiliśmy opierają się o ostatnią formę, ale też analizę statystyk, w tym ostatnich bezpośrednich wyników.

zagłębie lubin raków typy

Zacznijmy jednak od tego, że Zagłębie Lubin w poprzedniej kolejce polskiej ekstraklasy, wygrało aż 6:1 z Radomiakiem Radom. To dobry prognostyk na finiszu sezonu i przed ostateczną batalią o ligowy byt. Raków Częstochowa przerwał świetną serię swoich zwycięstw, niespodziewanie remisując 1:1 z Cracovią.

Czas na mecz Zagłębie Lubin – Raków. Typy zaprezentowane powyżej wskazują na wygraną przyjezdnych i także to, że Raków będzie prowadził po pierwszej połowie. Raków wygrał 3 z 4 ostatnich bezpośrednich spotkań przeciwko Miedziowym, w tym dwa ostatnie. Ciekawie wyglądają statystyki pierwszych 45 minut meczu w wykonaniu Rakowa. Okazuje się, że podopieczni Marka Papszuna prowadzili po pierwszej połowie aż w 9 z 15 ostatnich meczy. Biorąc pod uwagę, jak ważne to dla nich gatunkowo spotkanie, obstawiamy, że wykorzystają swój potencjał i już po pierwszej połowie będą prowadzić także z Zagłębiem Lubin.

W ekipie Miedziowych w gazie jest Filip Starzyński, który każdy z trzech ostatnich meczy kończył z dorobkiem bramkowym, w tym w ostatnim starciu z Radomiakiem do siatki trafił dwa razy. Raków może polegać na Ivi Lopezie, który co prawda zaciął się ostatnio po czterech meczach z golami, ale z 18 trafieniami na koncie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców. Musi jednak uważać na Mikaela Ishaka z Lecha Poznań, więc pewnie zrobi wszystko, by znaleźć drogę do bramki Miedziowych.

Ostatnie bezpośrednie wyniki

Zobacz, jakie wyniki padały ostatnio w meczach Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa.

  • Raków – Zagłębie Lubin 4:0
  • Zagłębie Lubin – Raków 1:2
  • Raków – Zagłębie Lubin 2:2

Zagłębie Lubin – Raków transmisja

Transmisja tego meczu na Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3. Początek już 14 maja, o godzinie 17:30.

Przedmeczowe pytania

  • Kto nie zagra?

Hinokio w ekipie Zagłębia i Racovitan w Rakowie. Zagrożeni są Burić, Kruk, Scekić, Zivec (Zagłębie) oraz Wydra (Raków).

  • Kto wygrał ostatni bezpośredni mecz Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa?

Raków aż 4:0.

Mamy też typy na Stal Mielec – Śląsk Wrocław.