Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy typy i kursy bukmacherskie (28.10.2023)

27Przed nami bardzo ciekawy pojedynek derbowy. Sprawdźcie nasze na mecz trzynastej kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy typy i korzystajcie z nich podczas obstawiania. Życzymy powodzenia!

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy typy bukmacherskie

Co prawda bohaterowie sobotniej potyczki w Sosnowcu w obecnej fazie sezonu walczą o różne cele to stare piłkarskie porzekadło mówi, że derby rządzą się swoimi prawami. Przed nami te województwa śląskiego. Przygotowaliśmy na pojedynek Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy typy uwzględniając aktualną sytuację w tabeli jak i historię bezpośrednich pojedynków.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy typy

Przed piłkarzami z Sosnowca bardzo ciężka, kolejna część sezonu. Piłkarze Artura Derbina nie prezentują w chwili obecnej takiej formy jakiej oczekiwaliby ich kibice. Ekipa Zagłębia w po rozegraniu dwunastu kolejek legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw, czterech remisów i sześciu porażek. Z dorobkiem dziesięciu oczek Sosnowiczanie sklasyfikowani są na piętnastej pozycji (tuż nad strefą spadkową) z przewagą jednego punktu nad ostatnim zespołem. Czy w derbowym pojedynku piłkarze Zagłębia wrócą na wygraną ścieżkę?

Zupełnie inne, pozytywne nastroje panują z pewnością w chwili obecnej w Tychach. Piłkarze GKS-u to na ten moment jeden z najlepszych zespołów rozgrywek. Podopieczni trenera Dariusza Banasika po rozegraniu dwunastu spotkań ligowych mają na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty na co złożyło się siedem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. Taki bilans klasyfikuje Tyszan na wysokim, czwartym miejscu w tabeli rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Według nas sobotnie derby zakończyć mogą się nie lada niespodzianką- triumfem gospodarzy. Tak jak pisaliśmy wyżej pojedynki do pojedynków derbowych zawsze podchodzi się inaczej. Za gospodarzami przemawiają również statystyki. Wygrali oni trzy z pięciu ostatnich pojedynków z GKS-em Tychy przed własną publicznością. Jako strzelców otwierającego trafienia typujemy ekipę gości. Spoglądając w statystyki widzimy, że taki scenariusz miał miejsce w dziewięciu z ostatnich piętnastu pojedynkach z udziałem GKS-u.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy kursy bukmacherskie

Pomimo sporej różnicy formy i miejsc w tabeli bukmacherzy na ten derbowy pojedynek nie mają murowanego faworyta. Bukmacher STS za każdą złotówkę postawioną na Zagłębie płaci 2.70, za remis 3.10, a na GKS Tychy 2.43. Warto zatem rozważnie podejść do tematu i przeanalizować wiele statystyk.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

W ostatnich tygodniach zespoły rozegrały spotkania ligowe a także korzystając z przerwy reprezentacyjnych- mecze towarzyskie. Piłkarze Zagłębia zremisowali w lidze ze Stalą Rzeszów 0:0 oraz polegli z Polonią 0:2, a także przegrali sparing z Podbeskidziem 0:3. Tyszanie pokonali w starciu ligowym Podbeskidzie 3:0, polegli z Resovią 0:2 a także przegrali mecz towarzyski z Karwiną 0:1. Historia pojedynków derbowych jest bardzo długa. Ostatnie trzy pojedynki zakończyły się triumfem GKS-u Tychy 1:0, oraz dwoma zwycięstwami Zagłębia (po 1:0)

Gdzie oglądać Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy? Transmisja i godzina

Derbowy pojedynek w Sosnowcu rozpocznie się w sobotę, 28 października o godzinie 17:30. Spotkanie obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go jak i w serwisie statscore po wykupieniu PPV.