Zagłębie Sosnowiec – Raków typy, kursy, transmisja, gdzie oglądać? (18.10.2022)

W niniejszym tekście prezentujemy Zagłębie Sosnowiec – Raków typy. Będzie to pojedynek w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa (18.10.2022) 

Pojedynek Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa z pewnością będzie uważnie śledzony przez kibiców obu ekip. Nie ma co ukrywać, faworytem będą przyjezdni. Są oni wyżej notowanym zespołem – na co dzień występują w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej, a Zagłębie gra na jej zapleczu.

Zagłębie Sosnowiec - Raków typy

Dla zespołu z Częstochowy będzie to pierwsze spotkanie w ramach trwającej edycji Fortuna Pucharu Polski. Zagłębie Sosnowiec natomiast rozegrało już jeden mecz, w którym triumfowało nad ekipą GKS Wikielec 2:1. Teraz na pewno poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej.

Przed konfrontacją w Sosnowcu warto również zerknąć na poczynania obu ekip w rozgrywkach ligowych. Raków ostatnio ewidentnie znajduje się na fali, o czym świadczy fakt, że wygrał trzy spotkania z rzędu. Sosnowiczanie w poprzednich czterech spotkaniach aż trzykrotnie remisowali.

Zagłębie jest obecnie dziewiątym zespołem w tabeli Fortuna 1. ligi. Raków z kolei w zestawieniu PKO Ekstraklasy zajmuje pierwsze miejsce. Pozycja lidera z dorobkiem 29 punktów zobowiązuje do tego, by ze spokojem pokonać Zagłębie.

Zagłębie Sosnowiec – Raków wyniki bezpośrednich meczów

  • Raków – Zagłębie Sosnowiec 2:0
  • Zagłębie Sosnowiec – Raków 0:2
  • Zagłębie Sosnowiec – Raków 2:0
  • Raków – Zagłębie Sosnowiec 2:0
  • Raków – Zagłębie Sosnowiec 2:2

Zagłębie Sosnowiec – Raków typy bukmacherskie

Oczywiście mamy dla was ciekawe Zagłębie Sosnowiec – Raków typy. Przeczuwamy choćby to, że zwyciężą częstochowianie. Ten zespół ma mocniejszy skład i jest liderem PKO Ekstraklasy, co sprawia, że powinien sobie poradzić z pierwszoligowym średniakiem.

Poza tym stawiamy na to, że Raków zdobędzie co najmniej dwie bramki. Tak było w pięciu poprzednich meczach częstochowskich piłkarzy z drużyną Zagłębia Sosnowiec.

Zagłębie Sosnowiec – Raków kursy bukmacherskie

Bukmacherzy stawiają sprawę jasno. Ich faworytem jest Raków Częstochowa. Wydaje się, że ekipa z PKO Ekstraklasy powinna wygrać to spotkanie.

  • Wygrana Zagłębia Sosnowiec: 8.75
  • Remis: 6.00
  • Wygrana Rakowa: 1.30

Zagłębie Sosnowiec – Raków gdzie oglądać? 

Spotkanie Zagłębia z Rakowem będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport. Poza tym dostępna będzie Zagłębie Sosnowiec – Raków transmisja internetowa. Przekaz live pojawi się na Polsat Box Go.

Mecz zaplanowano na 18 października 2022 roku. Początek o 14:30.

Zobacz również typy na mecze w Stężycy, Rzeszowie oraz Krakowie.