Zaproszenie do I Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej

13 maja na terenie Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie odbędzie się pierwsza edycja Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej. To swoisty przedsmak zbliżającego się mundialu w wydaniu dla najmłodszych, a przede wszystkim doskonała forma aktywnego spędzenia czasu. Lubsport dołączył właśnie do grona patronów medialnych imprezy.

Czas i miejsce rozgrywek

Inauguracja rozgrywek nastąpi 13 maja o godzinie 10:00 na boisku tartanowym przy ulicy Langiewicza. Pogoda nawet o tej porze roku bywa jednak kapryśna, stąd w przypadku niepomyślnych warunków atmosferycznych zawody odbędą się tego dnia na hali Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Organizator i zasady uczestnictwa

I Europejski Turniej Piłki Nożnej to inicjatywa Posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hetmana. W zawodach weźmie udział osiem drużyn złożonych z graczy w wieku 10-12 lat (roczniki 2006-2008). Jest to w końcu tzw. złoty wiek nauki dla najmłodszych graczy. Każdy klub z województwa lubelskiego może zgłosić tylko jeden zespół. Powinno się w nim znaleźć minimum siedmiu, a maksimum dziesięciu zawodników. Wymagana jest także obecność opiekuna (kierownika/trenera).

Drużyny

Na boisku tartanowym w drużynie zagra pięciu zawodników (czterech z pola + bramkarz), natomiast jeśli zawody odbędą się w warunkach halowych – czterech graczy (trzech z pola + golkiper). Ekipy będą mogły dokonywać zmian powrotnych.

Format i przepisy rozgrywek

Mecze będą rozgrywane w formule 2 x 6 minut z minutową przerwą pomiędzy połowami. Ekipy w drodze losowania zostaną podzielone na dwie grupy (po cztery zespoły w każdej). W grupach spotkania odbędą się na zasadzie każdy z każdym. Za zwycięstwo przyznawane są trzy punkty, a za remis jedno oczko. Zwycięzcy tego etapu zagrają ze sobą w finale, a drużyny z drugich miejsc zawalczą o najniższy stopień podium. W fazie pucharowej mecz zakończony remisem w podstawowym czasie gry rozstrzyga seria rzutów karnych.

Nagrody

Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe (torby sportowe). Drużyny z drugiego i trzeciego miejsca zostaną nagrodzone pamiątkowymi medalami. Natomiast zwycięzcom prócz medali zostanie wręczony puchar Krzysztofa Hetmana. Co więcej, w trakcie imprezy planowane są konkursy i zabawy, w których również będzie można zgarnąć nagrody.

Jak zgłosić drużynę?

Zgłoszeń do wzięcia udziału w turnieju można dokonywać do 23 kwietnia do godziny 15:00. Wystarczy jedynie zapoznać się z regulaminem turnieju:

Regulamin I Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej

Oraz wypełnić załączniki ze strony:

I Europejski Turniej Piłki Nożnej – informacje i załączniki

A następnie wysłać je na adres mailowy: [email protected] Zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju!

fot. I Europejski Turniej Piłki Nożnej/krzysztofhetman.pl
0 0 vote
Article Rating