Zbigniew Jakubas nowym udziałowcem Motoru Lublin!

Zbigniew Jakubas nowym udziałowcem Motoru Lublin!

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Krzysztofa Żuka ogłoszono, że nowym inwestorem Motoru Lublin zostanie Zbigniew Jakubas. Pochodzący z Lublina przedsiębiorca podkreślił, że głównymi celami jego działalności w Motorze będą szybki awans klubu do I ligi i dynamiczny rozwój akademii żółto-biało-niebieskich.

– Interesuje nas zarówno profesjonalizacja klubu, rozbudowa zaplecza dla piłki nożnej w Lublinie oraz przede wszystkim kolejne awanse. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin chcemy grać w najwyższej klasie rozgrywkowej, wtedy kiedy będziemy na to przygotowani. Do tego niezbędne jest wsparcie inwestora i cieszę się, że rozmowy prowadzone od dłuższego czasu potwierdzają, że mamy wspólny cel. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że miasto Lublin wraz z obecnością inwestora w strukturze kapitału spółki nie wycofa się. Chcemy być współodpowiedzialni za budowanie przyszłości piłki nożnej w Lublinie. Będziemy dążyli do tego, żeby być wsparciem finansowym i organizacyjnym, ale chcemy powierzyć inwestorowi to, za co najbardziej go cenimy, czyli profesjonalizację działań klubu i budowanie odpowiedniego poziomu piłki nożnej w Lublinie. Będziemy dobrym partnerem dla inwestora, a wszelkie działania formalne osadzamy najwcześniej we wrześniu. Jest to przygotowywane od strony kodeksu handlowego – wyjaśnił w trakcie konferencji prezydent Krzysztof Żuk.

– W ubiegłym, jak i w tym roku wsparłem Motor dużą kwotą. Najbliższe tygodnie będą wymagały kolejnego wsparcia. Z przyczyn formalno-prawnych wejście kapitałowe będzie mogło nastąpić dopiero we wrześniu. Pochodzę z Lublina, a Motor jest moją drużyną od dziecka. Razem z moim dziadkiem chodziłem na mecze tego zespołu rozgrywane na stadionie przy ul. Kresowej. Nie wiem, jak to się działo, ale na te spotkania przychodziło po 15 tysięcy ludzi. Pamiętam rozgrywany na stadionie Lublinianki mecz Motoru z Pogonią Szczecin z 1965 roku, który oglądało 20 tysięcy osób. Przed oczyma mam takich zawodników jak Witold Sokołowski, który strzelał z rzutów wolnych tak, że pękała poprzeczka. Mam olbrzymi sentyment i chociaż obecnie chodzę na mecze Legii Warszawa, ponieważ mieszkam w Warszawie, a mój przyjaciel jest właścicielem tego klubu, to jednak to czego człowiek doświadczył w młodości, pozostaje w sercu na zawsze. Obserwując przez ostatnie kilka lat zmagania Motoru Lublin w III lidze, w zeszłym roku w rozmowie z Panem Prezydentem złożyłem deklarację zbudowania czegoś, co na wiele lat będzie dumą naszego miasta. Uważam, że stadion w Lublinie jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, natomiast gra Motoru do tego roku nie mogła napawać lublinian dumą. Moim celem równoległym jest budowanie akademii piłkarskiej. Dziś porozmawiamy z Panem Prezydentem, gdzie można by taką akademię zbudować. Z mojej strony, jeśli uda się szybko przejść przez procedury związane z pozyskaniem ziemi, która może być nabyta również z prywatnych rąk, chciałbym zbudować trzy boiska piłkarskie tak, żeby akademia mogła ruszyć w pełni od tegorocznej jesieni. W przyszłym roku deklaruję budowę campu dla młodych piłkarzy wzorem choćby wspomnianej Legii Warszawa, która w Grodzisku Mazowieckim stworzyła taką infrastrukturę. Jestem długodystansowcem, wszystko, co robiłem do tej pory to były lata ciężkiej pracy, której efekty teraz widać. Tak samo podchodzę do inwestycji w Motor Lublin. Piłka nożna w Polsce jest studnią bez dna, opierającą się na ciągłym dokładaniu, ale chciałbym to robić sensownie, przede wszystkim kształcąc młodzież. Chciałbym stworzyć dobrą akademię, tak żeby za trzy-cztery lata w Motorze grało 60-70% zawodników rodzimych, a nie nastawiać się na transfery, tak jak robią to inne kluby, co jest drogą donikąd. Ze swojej strony obiecuję ciężką pracę i pozyskanie ludzi do współpracy z młodymi zawodnikami, a także wsparcie, które musi nastąpić już w tym roku. Wspólnie z Panem Prezydentem mamy podobne zdanie, że po następnym sezonie chcielibyśmy być “oczko” wyżej, czyli w I lidze – powiedział Zbigniew Jakubas.

fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu

0 0 vote
Article Rating