Zbigniew Wójcik nowym trenerem Orionu

Zbigniew Wójcik nowym trenerem Orionu

Ponad miesiąc na ujawnienie nowego szkoleniowca musieli czekać kibice z Niedrzwicy Dużej. W końcu wiadomo, że stanowisko to objął Zbigniew Wójcik. Kandydatów do pełnienia tej funkcji było jednak kilku.

Choć na miejsce trenera klubu z Niedrzwicy Dużej było branych pod uwagę kilka nazwisk, to właśnie Zbigniew Wójcik ostatecznie będzie pełnił funkcję nowego szkoleniowca Orionu. Były sternik Sparty Rejowiec Fabryczny został wybrany przez włodarzy po tym, jak 3. grudnia z funkcji trenera na rzecz III-ligowej Lublinianki zrezygnował Marek Sadowski.

Wtedy to prezes Orionu – Edward Pietras – zmuszony był znaleźć odpowiedniego zastępcę, który rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Kilka dni po zwolnieniu stanowiska szkoleniowca, prezes poinformował o tym, że klub już uczynił kroki w kierunku poszukiwań nowego trenera. Po cichu mówiło się o byłym coachu Avii ŚwidnikMirosławie Kosowskim, jednak ten odmawiał wszelkich komentarzy na ten temat, a ostatecznie został zatrudniony jako pierwszy trener Opolanina Opole Lubelskie.

Drugim nazwiskiem, które padało w kontekście stanowiska nowego trenera Orionu był Grzegorz Komor, jednak on również nie objął IV-ligowca – Byliśmy już zdecydowani na współpracę z tym trenerem, jednak do czerwca nie może on opuścić Motoru tłumaczył Pietras.

Niestety, wbrew zapowiedziom o ujawnieniu nazwiska nowego trenera w Sylwestra, tak się nie stało i dopiero teraz wiadomo, że piłkarze Orionu od rundy wiosennej wystąpią pod skrzydłami Zbigniewa Wójcika. Kontrakt został podpisany 11. grudnia i będzie obowiązywać do końca czerwca tego roku.

– Chciał się wykazać, jest miejscowym człowiekiem i stąd pochodzi. W Orionie uczył się piłkarstwa i chciał się sprawdzić, dlatego postawiliśmy na niego  – tłumaczy swój wybór prezes Edward Pietras.

Orion ma w planach rozegranie dziewięciu gier sparingowych. Wiadomo, że ekipa z Niedrzwicy Dużej zagra między innymi z Lublinianką, Powiślakiem Końskowola, Hetmanem Żółkiewka, Lewartem Lubartów oraz Górnikiem II Łęczna. Pierwszy trening pod wodzą Zbigniewa Wójcika odbędzie się dzisiaj, 15 stycznia.