Zbigniew Wójcik odmienił Polesie? Drużyna z Kocka triumfowała w Łęcznej

Zbigniew Wójcik odmienił Polesie? Drużyna z Kocka triumfowała w Łęcznej

Co prawda to tylko sparingi, ale forma piłkarzy Polesia Kock pod batutą Zbigniewa Wójcika wyraźnie zwyżkuje. Na początku roku IV-ligowiec wygrał turnieje halowe w Kocku (jako Polesie II) i w Piaskach, a potem ograł Opolanina Opole Lubelskie (2:0), GKS Niemce (6:0) i Górnika II Łęczna (3:2).

KOMENTARZE TRENERÓW

Jacek Fiedeń:Zagraliśmy nieodpowiedzialnie, nonszalancko, a momentami dziecinnie. Przegraliśmy 2:3, ale równie dobrze mogliśmy przegrać 0:3 lub 0:4. Do przerwy spotkanie było wyrównane. Stworzyliśmy sobie może jedną sytuację, a goście grali z większym rozmachem z przodu, jednak wiązało się to z naszymi niecelnymi podaniami. Rywale strzelili ładną bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W drugiej połowie zaatakowaliśmy, osiągnęliśmy przewagę, a przyjezdni kontrowali i mogli nas bardziej skaleczyć. Poczynania determinowały warunki, w jakich toczył się ten mecz. Trzeciego gola straciliśmy w gówniarski sposób. Przed startem spotkania kontuzji doznał Adrian Wójcik i do mojej dyspozycji było dziś tylko czternastu graczy. Ważne, że wszyscy inni są zdrowi. Nie ma z nami Piotra Okuniewicza. Z moich rozmów z tym zawodnikiem i z Veljko Nikitoviciem wynika, że już do nas nie wróci. Gościnnie trenuje z nami za to Piotr Kucharzewski.

Zbigniew Wójcik:W Górniku grają młodzi zawodnicy, ale już dobrze wyszkoleni technicznie i z dużą wiedzą taktyczną. Z takim doświadczonym trenerem, jakim jest Jacek Fiedeń, będą robili postępy. Rywale mają mocny środek pola, któremu jakości nadają tacy piłkarze jak Kamil Poźniak. Na tle takiego rywala graliśmy bardzo dobrze. Szczególnie do sześćdziesiątej minuty. Potem daliśmy szansę młodym chłopakom jak Grzesiek Nowakowski, który jest uczniem gimnazjum. Chciałem, żeby każdy mógł wystąpić i dotlenić organizm. Ten sparing spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni. Pracujemy dalej i mam nadzieję, że będzie dobrze. Dwa wygrane turnieje, trzy zwycięstwa w sparingach… Mam pozytywny ból głowy (śmiech).

NASTĘPNE SPARINGI

Obie drużyny swój najbliższy sparing rozegrają 11 lutego. Górnik II o godzinie 13:00 zagra w Łęcznej ze Stalą Poniatowa. Sto dwadzieścia minut wcześniej w Puławach rozpocznie się spotkanie Polesia Kock z rezerwami tamtejszej Wisły.

Górnik II Łęczna – Polesie Kock 2:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Wawrzusiszyn 65′, Bartłomiej Greniuk 85′ – Marcin Wójcik 12′, Kamil Nakonieczny 55′, Michał Wójcicki 80′

Górnik: Wrzosek – Turewicz, Błaziak, Tymosiak, Duduś – Greniuk, Poźniak (46′ Wawrzusiszyn), Aftyka, Michalak (46′ Rejmak) – Kędzierski, Orysz (46′ P. Kucharzewski)

Polesie: Zapał – Skrzypek, P. Mitura, Wójcik, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Misiarz, zawodnik testowany III, Majcher, Wójcicki, Kutnik oraz Makowski, Nakonieczny, Dobosz, Gryglicki, Sikorski, Nowakowski.