Zbigniew Wójcik zmobilizował piłkarzy Polesia

Pierwszy wspólny trening w 2017 roku mają za sobą także piłkarze Polesia Kock. Nowy trener IV-ligowca Zbigniew Wójcik może być zadowolony. W premierowych zajęciach uczestniczyło dwudziestu zawodników.

Pierwotnie piłkarze z Kocka na wspólnych zajęciach mieli się spotkać 10 stycznia. Ostatecznie premierowych trening przełożono na kolejny dzień. – Jestem zbudowany frekwencją. Skoro na zajęciach drużyn z III ligi było piętnastu piłkarzy, a u nas dwudziestu, to można być optymistą. Na środę zaplanowałem beep test i bez problemu mogłem go wykonać – mówi Zbigniew Wójcik.

W ćwiczeniach nie uczestniczyli m.in. Dominik Kula, Tomasz Trochimiuk, Arkadiusz Adamczuk i Andrzej Gruba. – Dominikowi w obecności przeszkodziły sprawy służbowe, Arek narzeka na lekki uraz, ale był na zajęciach i dopingował chłopaków. Andrzej wyjeżdża do pracy do Anglii i nie będzie go przez dwa miesiące. Wróci albo na początek ligi, albo zaraz po nim – wyjaśnia szkoleniowiec.

Na treningu Polesia nie było żadnego zawodnika testowanego. – Nie oznacza to jednak, że takich nie będzie. Arek Adamczuk polecił nam piłkarza z województwa mazowieckiego, któremu chętnie się przyjrzymy. Wstępnie interesujemy się też młodzieżowcem, mającym za sobą grę na poziomie III ligi. Ponadto, nadal poszukujemy stopera – uchyla rąbka tajemnicy nowy opiekun IV-ligowca.

W Kocku zostanie najprawdopodobniej Grzegorz Góral, którym mocno interesuje się m.in. Lublinianka. – Grzesio był na zajęciach i wierzymy, że zostanie z nami co najmniej do końca sezonu – dodaje Zbigniew Wójcik.

Po premierowych zajęciach były szkoleniowiec m.in. Hetmana Żółkiewka zwraca uwagę na pewną ciekawostkę. – W zespole mamy bardzo dużo piłkarzy lewonożnych. To niespotykane! Zobaczymy jeszcze jaka jest ich jakość – śmieje się szkoleniowiec.

PLAN SPARINGÓW POLESIA KOCK

14.01 – Turniej halowy w Kocku
21.01 – Turniej halowy w Piaskach
28.01 – Opolanin Opole Lubelskie
4.02 – GKS Niemce
8.02 – Górnik II Łęczna
11.02 – Wisła II Puławy
18.02 – Hetman Gołąb
25.02 – MKS Ryki
4.03 – Unia Żabików.