Cztery zespoły z Lubelszczyzny zagrały w Heiro Futsal Cup 2015

W miniony weekend w Rzeszowie odbyła się ósma edycja turnieju Heiro Futsal Cup. Na Podkarpaciu województwo lubelskie reprezentowały cztery zespoły. Najlepiej spisał się Poker Team Lublin, który zaszedł aż do ćwierćfinału.

POKER TEAM LUBLIN

Grupa B

Poker Team Lublin – Saperzy Nisko 5:0 (1:0)
Bramki: Paweł Bielak 8′, Przemysław Kanarek 19′, Łukasz Raczkowski 23′, Mateusz Olszak 24′, Michał Budzyński 24′ (rzut karny)

Michał Bloch (zawodnik Poker Team):W pierwszej połowie to my prowadziliśmy grę i udało nam się wyjść na prowadzenie 1:0. Saperzy skupili się na obronie i mieli trzy groźne kontry. W ostatnich dwóch minutach udało nam się strzelić cztery bramki i wygrać 5:0. Niestety tylko w tym spotkaniu zagrał Piotr Baran, któremu odnowiła się kontuzja.

Poker Team Lublin – Techform Rzeszów 0:1 (0:0)
Bramka: Adrian Nowak 18′

Michał Bloch (zawodnik Poker Team):Techform skupił się na obronie i wyprowadzaniu groźnych kontr. Niestety udało im się wyjść na prowadzenie 1:0. Po przerwie to my atakowaliśmy jednak nie udało nam się pokonać bramkarza z Rzeszowa.

Poker Team Lublin – Polonia Rzeszów 1:0 (1:0)
Bramka:
Przemysław Kanarek 8′

Michał Bloch (zawodnik Poker Team): Godzinę po porażce z Techformem podejmowaliśmy Polonię Rzeszów. Wyniki tak nam się ułożyły, że wystarczało wygrać tylko 1:0, aby awansować do 1/8 finału. W ósmej minucie do rzutu wolnego z boku pola bramkowego podszedł Przemysław Kanarek. Zawodnik Wisły Puławy posłał piłkę obok muru, a futbolówka wpadła do siatki przy samym słupku. Można praktycznie powiedzieć, że na tym ten mecz się zakończył.

1/8 finału

Budoserwis Chorzów – Poker Team Lublin 1:1 (1:0) rzuty karne: 3:4
Bramki:
Dorian Grudzień 11′ – Michał Budzyński 14′

Bramki z rzutów karnych dla Poker Teamu: Łukasz Raczkowski, Michał Budzyński, Przemysław Kanarek, Mateusz Olszak

Michał Bloch (zawodnik Poker Team):Zespół z Chorzowa wyszedł na prowadzenie po kontrze z pierwszej połowy. Nasz rywal wyszedł z akcją trzy na jeden, po czym zawodnik Budoserwisu wpakował piłę do praktycznie pustej bramki. Po przerwie się odsłoniliśmy i strzeliliśmy bardzo ładną bramkę. Długie podanie górą od Pawła Bielaka dostał Michał Budzyński, który strzałem głową wyrównał rezultat. Przy remisie 1:1 zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. My wykonywaliśmy je perfekcyjnie. Przy stanie 3:3 stały fragment gry wykorzystał Mateusz Olszak. Na koniec karnego obronił Robert Susz i to my awansowaliśmy do ćwierćfinału.

1/4 finału

KS Stobierna – Poker Team Lublin 8:2 (3:1)
Bramki: Jaromir Skiba 1′, 9′, 18′, Damian Skała 7′, Krzysztof Szymański 14′, 16′, 23′, 24′ – Michał Budzyński 2′, 17′

Michał Bloch (zawodnik Poker Team): – Stobierna już na samym początku strzeliła nam gola na 1:0. My szybko wyrównaliśmy rezultat. Później straciliśmy pechową bramkę z połowy boiska, a jeden z zawodników naszego rywala umieścił piłkę w bocznej siatce bramki. Przy niekorzystnym wyniku odsłoniliśmy się i podeszliśmy do rywala wyższym pressingiem. Zdołaliśmy zmniejszyć rezultat na 2:4, jednak Stobierna zdobyła jeszcze cztery gole i to rywale awansowali do półfinału.

Skład Poker Teamu Lublin: Robert Susz, Michał Budzyński, Michał Bloch, Paweł Bielak, Przemysław Skrzypczyński, Przemysław Kanarek, Mateusz Olszak, Łukasz Raczkowski, Wojciech Krzymowski, Piotr Baran.

 

TOMADEX LUBLIN

Grupa E

Tomadex Lublin – Oleńka Giżycko 3:2 (0:2)
Bramki: Paweł Wawruch 18′, Ireneusz Majewski 22′, Łukasz Mietlicki 23′ – Robert Dawidziuk 6′, Paweł Siedzik 12′

Łukasz Mietlicki (zawodnik Tomadexu): Zaczęliśmy bardzo słabo i szybko przegrywaliśmy 0:2. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych, które sobie założyliśmy przed meczem. Po strzeleniu kontaktowego gola uwierzyliśmy, że możemy uzyskać korzystny wynik z zespołem z Giżycka. Przy remisie – po ładnej akcji w końcówce spotkania – udało się zwyciężyć 3:2.

Tomadex Lublin – Hunger-Bud Katowice 1:1 (1:0)
Bramki: Konrad Tarkowski 7′ – Artur Kubicki 19′

Łukasz Mietlicki (zawodnik Tomadexu): Mecz zaczął się od spektakularnej bramki zdobytej przez Konrada Tarkowskiego. Moim zdaniem był to gol całego turnieju. Przez większość spotkania kontrolowaliśmy przebieg gry, jednak jeden indywidualny błąd zaważył o tym, że zespół z Katowic wyrównał rezultat. Mieliśmy kilka groźnych kontr i uważam, że remis jest sprawiedliwym rezultatem – ze wskazaniem na nas. Jak się okazało – nasz rywal później był triumfatorem rozgrywek.

SPAR Łańcut – Tomadex Lublin 2:1 (2:0)
Bramki: Maciej Micał 4′, Paweł Bróż 8′ – Ireneusz Majewski 16′

Łukasz Mietlicki (zawodnik Tomadexu):Remis w trzecim spotkaniu wystarczał nam do awansu. Niestety przespaliśmy początek i szybko przegrywaliśmy 0:2. Goniliśmy wynik do samego końca, ale zdołaliśmy tylko odrobić jedną bramkę straty. W końcówce mieliśmy jeszcze słupek i niestety nie udało się awansować do 1/8 finału.

Skład Tomadexu Lublin: Paweł Zając, Marcin Mordziński, Konrad Tarkowski, Ireneusz Majewski, Paweł Postowicz, Michał Walczak, Paweł Wawruch, Łukasz Mietlicki, Tomasz Godyński, Daniel Trzeciak.

 

SPS EKO RÓŻANKA

Grupa F

Wirex Będzin – SPS EKO Różanka 3:4 (1:1)
Bramki: Michał Skórski 2′, 24′, Bartosz Barchan 23′ – Krystian Mikulski 12′, Patryk Błaszczuk 14′, 20′, Emil Mikulski 12′, Michał Łobko 24′

Andrzej Kaliszuk (prezes SPS EKO): – Jako jedyni byliśmy zespołem, który nie gra typowej halówki. Reszta drużyn gra tylko i wyłącznie w hali, co było widać na boisku. Mieliśmy zupełnie inny styl niż reszta. W pierwszym spotkaniu rywalizowaliśmy z Wirexem. Był to bardzo wyrównany mecz. Prowadziliśmy już 3:1, jednak niestety drużyna z Będzina na minutę przed końcem zdołała wyrównać. My na 40 sekund przed końcem ustaliliśmy rezultat po szybkiej kontrze, a na listę strzelców wpisał się Michał Łobko.

Szarotka Rzeszów – SPS EKO Różanka 4:5 (2:2)
Bramki:
Paweł Rzeźnik 5′, Adrian Sitek 9′, 20′, Konrad Cuprys 24′ (rzut karny) – Patryk Błaszczuk 3′, 18′, Emil Mikulski 12′, Sławomir Skorupski 15′, Michał Kuczyński 22′ (rzut karny)

Andrzej Kaliszuk (prezes SPS EKO): Było to bardzo zacięte spotkanie. Mimo remisu do przerwy, w drugiej odsłonie zdołaliśmy wygrać 5:4. Pod koniec meczu nasz rywal wycofał bramkarza i zdobył kontaktową bramkę. Na szczęście do ostatniego gwizdka sędziego udało nam się utrzymać prowadzenie.

SPS EKO Różanka – Dukla Futsal Team 5:2 (2:1)
Bramki: Michał Łobko 2′, 6′, Sławomir Skorupski 18′, Patryk Błaszczuk 22′, 24′ – Karol Moszczyński 2′, Krystian Frączek 13′

Andrzej Kaliszuk (prezes SPS EKO): – W spotkaniu z Duklą to my dominowaliśmy. Nasze zwycięstwo od początku do końca meczu nie było zagrożone. Triumf 5:2 jest jak najbardziej zasłużony.

1/8 finału

SPS EKO Różanka – Lambada Siepraw 3:4 (0:3)
Bramki:
Michał Kuczyński 13′, Patryk Błaszczuk 22′, 24′ – Mariusz Bienias 1′, Szczepan Galasa 8′, Krzysztof Zając 11′, 18′

Andrzej Kaliszuk (prezes SPS EKO):Niestety mecz z Lambadą rozpoczął się nieco wcześniej niż powinien. Z tego powodu nie rozgrzaliśmy się właściwie. Nasz rywal grał trzy mecze w niedzielę, a dla nas to było pierwsze spotkanie tego dnia. Już w pierwszej minucie straciliśmy bramkę i do przerwy przegrywaliśmy aż 0:3. Później pokazaliśmy charakter i zdołaliśmy zdobyć kontaktowego gola na 3:4. Dwie sekundy przed końcem mieliśmy przedłużony rzut karny, a zawodnik Lambady obejrzał czerwoną kartkę. Niestety przy tym stałym fragmencie gry poślizgnął się Michał Kuczyński, którego strzał obronił golkiper rywali. Piłkę do siatki dobił Patryk Błaszczuk jednak sędzia uznał, że było to już po czasie gry.

Skład SPS EKO Różanka: Kamil Karwatiuk, Maciej Danielczuk, Emil Mikulski, Michał Kuczyński, Krystian Mikulski, Michał Łobko, Sławomir Skorupski, Patryk Błaszczuk, Jakub Gołąb

 

OSP MINKOWICE

Grupa C

Partizan Bardejow – OSP Minkowice 6:1 (2:1)
Bramki: Pavol Valko 4′, 17′, Norbert Saliś 6′, Marek Hrabcak 13′, Jakub Babej 15′, Karol Grega 24′ – Marcin Gorczyca 11′

GEOS Czarni Oleszyce – OSP Minkowice 1:1 (1:1)
Bramki: Piotr Jarosiewicz 8′ – Marcin Gil 7′

KS Stobierna – OSP Minkowice 10:1 (5:0)
Bramki: Krzysztof Szymański 1′, 7′, 14′, 17′, 19′, 22′ (rzut karny), Jaromir Skiba 5′, 9′, 23′, Michał Uram 12′ – Marcin Gil 20′

Skład OSP Minkowice: Przemysław Zieliński, Sebastian Skoczylas, Marcin Gil, Marcin Gorczyca, Paweł Kozak, Dawid Kurkiewicz, Kamil Mosak, Łukasz Mróz, Kamil Ostrowski i Sebastian Wawer.

 

CZOŁOWA CZWÓRKA HEIRO FUTSAL CUP 2015

1. Hunger-Bud Katowice
2. Heiro Rzeszów
3. KS Stobierna
4. FC Lambada Siepraw.