Zielono-czarni z wizytą w Bogdance

W środę zawodnicy Górnika Łęczna odwiedzili kopalnię Bogdanka i zjechali pod ziemię, by zobaczyć, jak wygląda codzienna praca górników.

– Nasi piłkarze zwiedzili oddział G-4, a dokładniej ścianę strugową 3/VIII/385 w polu Stefanów. Wspomniana ściana zlokalizowana jest na głębokości około 910 metrów – mówi Dariusz Batyra, przewodniczący rady nadzorczej Górnika Łęczna. – To dla nas ciekawe doświadczenie. My byliśmy tam chwilę, a górnicy każdego dnia pracują w bardzo ciężkich warunkach. Mamy duży szacunek dla pracujących na kopalni górników i jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, w jaki sposób zarabiają na życie – dodaje zawodnik zielono-czarnych Arkadiusz Kasperkiewicz.

– LW Bogdanka SA jest strategicznym sponsorem Górnika Łęczna i od zawsze jest związana z klubem. Wszyscy dobrze wiemy, że górnicy bardzo ciężko pracują na swoje wynagrodzenia. Chcieliśmy pokazać naszym zawodnikom, jak trzeba ciężko pracować, żeby dostawać swoje wynagrodzenie. Myślę, że zobaczyli jak się ciężko i sumiennie pracuje, żeby 10-tego dostać swoją pensję. Przekładając to na klub, chcielibyśmy, żeby w przyszłej rundzie ciężka praca i harówka na boisku przyniosły nam zwycięstwa – kończy Veljko Nikitović, prezes Górnika Łęczna.